Podle přivolaného policejního pyrotechnika se jednalo o dělostřeleckou minu ráže 80 mm, čtyři granáty ráže 76 mm, jeden protipancéřový granát ráže 37mm,dva náboje ráže 14,5 mm a tři ruční granáty vzor 42. Naštěstí vše už bylo bez trhaviny. K tomu navíc donesl ještě asi kilogram pěchotní munice.

Pyrotechnik veškerou nalezenou munici převzal ke zneškodnění. „Policisté upozorňují občany, aby při každém nálezu s municí v žádném případě nemanipulovali a věc oznámili na tísňovou linku 158 nebo na nejbližší policejní služebnu,“ apeluje na případné nálezce policistka Dagmar Schindlerová.

Naštěstí jiný muž, 55letý z Budišova nad Budišovkou, neváhal a okamžitě na linku 158 zavolal. Tentýž den vpodvečer při prohledávání lesního porostu poblíž Staré Dvorské u Budišova nalezl detektorem kovu rovněž munici z druhé světové války.

Na místo se dostavili vítkovští policisté a policejní pyrotechnik. Ten uvedl, že se jedná o čtyři dělostřelecké protipancéřové náboje ráže 85 mm a deset nábojů do pěchotních zbraní, a nalezenou munici si převzal ke zneškodnění.