Býk jej povalil na zem a rohy začal kutálet po trávě. Až po chvíli se Petrovi podařilo dostat za ohradník, kde zůstal ležet a kde ho našel bratr Tomáš. Ten zavolal záchranku, která těžce zraněného Petra odvezla do ostravské fakultní nemocnice. Zde se jej ujal lékař Milan Šír, který provedl první operaci.

„Panu doktoru Šírovi, ale i doktoru Litnerovi nebo doktoru Chýlkovi a všem ostatním musím poděkovat za vše, co pro mě udělali,“ říká Petr Klimek. Měl opravdu namále a dobře ví, že ostravští lékaři ho doslova vzali smrti ze spárů.

Na to, co se stalo, už ale raději nechce vzpomínat. I když je podle svých slov z nejhoršího venku, léčení se daří a sám už chodí, bude to trvat ještě dlouhé měsíce, než bude úplně v pořádku. Nejhorší zranění byla ta vnitřní, ta zhojená stále nejsou, i když plíce i játra zase pracují.

Sám Petr ale na farmaření nezanevřel. Rád by se ke své práci vrátil, ale dobře ví, že záleží na zdraví a tom, co mu tělo dovolí.

Mezitím na rodinné farmě nad Mikolajicemi běží život dál. Tedy všech, kromě agresivního býka. Jak prozradil bratr zraněného Tomáš, býka už rodina nechala utratit a snad příští týden si pojede pro nového do Německa.

„Chceme kvalitního plemenného býka s veškerými doklady a s Německem máme dobré zkušenosti. Jen ještě musíme vyřídit potřebnou administrativu, i když přivezeme zvíře s doklady a ze státu Evropské unie, stejně musí tady projít spoustou papírů a povolení,“ říká Tomáš Klimek.