Volby do sněmovny začínají za

Nahrávám odpočet ...
VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Muž si stěžuje na sestry opavské interny

Opava - Na výzvu redakce se sešla řada zajímavých dotazů, které občané prostřednictvím našeho Deníku kladou místním osobnostem. Postupně dotazy i odpovědi zveřejňujeme.

20.3.2009
SDÍLEJ:

Ilustrační fotoFoto: DENÍK/Jiří Sejkora

V následujícím dotazu upozorňuje čtenář na problém opavské interny.

Minulý týden jsem si přečetl článek o tom, jak lidé upozorňují na stav opavské interny. S tímto nemohu než souhlasit. Na interně jsem taky v poslední době několikrát byl jako návštěvník.

Za celé dvě hodiny, co jsem tam minimálně dvakrát týdně strávil, se tam ani jednou neobjevila sestra. Jak je to možné? Zajímalo by mě, jak často mají sestry povinnost pacienty zkontrolovat? Podle mých informací přijdou na pokoj jen když nesou snídani, oběd či večeři,“ upozorňuje čtenář.

Na jeho dotaz odpovídá tiskový mluvčí Slezské nemocnice Opava Daniel Svoboda.

„Z dotazu pacienta nelze konkrétně zjistit, za jakým účelem interní oddělení navštěvoval, proto jen těžko posoudit, zda sestry ve službě postupovaly špatně, nebo dobře. Proto se můžeme k povinnostem ošetřovatelského personálu vyjádřit pouze v obecné rovině,“ řekl Svoboda.

„Podle dotazu pacienta se lze domnívat, že pacient, u kterého se zkušenost tazatele odehrávala, byl relativně bez větších obtíží. Personál v souladu s právy pacientů a přáním mnoha nemocných nechtěl rušit a vzhledem k tomu, že zdravotní stav nevyžadoval žádné ošetřovatelské úkony v době návštěv, tak na pokoj za nemocným nešly,“ pokračuje.

Jak dále uvedl, pokud by ovšem byl nemocný, který vyžaduje zvýšenou péči a za celé dvě hodiny v době návštěv nikdo z ošetřovatelského personálu na pokoj nešel, pak by jejich počínání vyžadovalo rozbor. „Je otázkou, zda věděly, že na pokoji nemocný má návštěvu a spoléhaly, že pokud by byla potřeba jejich přítomnosti, budou blízkými či rodinou pacienta přivolány nebo prováděly jinou činnost, která je na oddělení interny nezbytná.

Například příprava dokumentace, podávání časovaných léků, infuzí, transfuzí, příprava a podávání injekčních léků, příprava žádanek a pacientů na plánovaná vyšetření, péče o jiné nemocné podle léčebného plánu, příjem akutního pacienta a podobně,“ vyjmenoval Svoboda a dodal:

„Pokud by stav pacienta, jehož tazatel navštívil, byl vážný a ošetřovatelský personál by na pokoj za situace, že o návštěvě nevěděl, ani jednou nedošel na kontrolu, pak to určitě není v pořádku. Proto žádáme tazatele, který práci sester hodnotí jen jako činnost spojenou s podáváním jídla, aby kontaktoval vedení Slezské nemocnice v Opavě.

Konkrétně magistru Lenku Hankovou, případně mou osobu. Na základě jeho podnětu a zkušeností bude sjednána náprava.“

Vážení čtenáři, také vy máte možnost klást na této straně své dotazy jak vedení opavské radnice, tak i různým dalším osobnostem Opavy a Opavska. Dotazy lze zasílat na adresu Opavský a hlučínský deník a týdeník Region, Na Rybníčku 56, Opava, nebo na emailovou adresu: lucie.orbanova@denik.cz, nebo veronika.zahradnikova@denik.cz.
20.3.2009 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:
Petr Czudek.

KOOPERATIVA NBL: Praha – Opava 70:88

Babí léto v Ostravě, 18. říjen 2017. Ilustrační foto.
18

Babí léto v Ostravě. V kraji meteorologové naměřili víc než 22 stupňů

Starší muž před ženou v parku mával svým přirozením

Hodně vyděšená byla dvaačtyřicetiletá Opavanka po nedávném zážitku, který si odnesla z Městských sadů. Při procházce si totiž všimla staršího muže, jenž zrovna vyšel z křoví. Následovalo „představení“, o nějž vůbec nestála.

Kylešovice se dočkají nových hřišť, chodníků i osvětlení

Před lety prošlo změnou největší opavské sídliště Kateřinky, nyní se dostalo i na Kylešovice.

Představujeme prvňáky ZŠ Šrámkova a ZŠ Kylešovice

Deník přináší čtenářům nový seriál Naši prvňáci. Jeho prostřednictvím bude představovat tabla jednotlivých prvních tříd základních škol na Opavsku, a to až do pololetního vysvědčení. Rodiče a blízcí žáků najdou své prvňáčky každou středu v Opavském a Hlučínském Deníku a na našem webu.

Lékaři jdou do stávky. Většina jich ve středu své ordinace neotevře

Důvodem protestu praktických lékařů je vydávání elektronických receptů i nižší úhrady od pojišťoven.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení