Podle obžaloby náplast získal v Ostravě od známé. Ve svém opavském bytě se poté sešel se stejně starým kamarádem. Drogový dýchánek ale skončil tragicky. Přítel náplast rozstříhal a po malých kouscích začal žvýkat. Později zemřel, jelikož se udusil zvratky.

„Transdermální náplast po menších částech opakovaně perorálně užil, následkem čehož u něj došlo ke kombinované intoxikaci a následnému úmrtí. Bezprostřední příčinou smrti bylo udušení aspirací zvratků při otravě fentanylem," uvedl státní zástupce. Petru F., který vinu odmítl, hrozí deset až osmnáct let vězení.

František Vaněk a jeho hrob.
Známý legionář i armádní důstojník z Opavska. To byl František Vaněk

Před soudem stanula i jeho známá, od které náplast údajně získal. To využila svého práva a odmítla vypovídat. Soud proto přečetl její dřívější výpovědi, v nichž popisovala, jak se s Petrem F. seznámila, co je spojovalo a podobně. V jedné z nich uvedla, že jí Petr F. fentanylovou náplast ukradl z kabelky. Později výpověď upravila. Nakonec se rozhodla se státním zástupcem uzavřít dohodu o vině a trestu, podle které náplast Petru F. předala v Ostravě. Se státním zástupcem se dohodla na šesti letech vězení. Zatím ale není jasné, zda soud dohodu schválí.

Petr F. o výpovědích své známé prohlásil, že většina z toho, co řekla, jsou lži. Podle státního zástupce, který Petru F. v obžalobě navrhuje patnáctiletý žalář, jsou ale důkazy jasné. Jde mimo jiné o zajištěnou mobilní komunikaci. Hlavní líčení bude pokračovat výslechy svědků.