Tři muži se rozhodli slaňovat skalní stěnu v bývalém lomu. Při nenadálé silné bouřce a po úderu blesku dva muži skončili v bezvědomí a viseli na laně šest metrů pod vrcholem stěny. Třetí muž, nezasažený bleskem, běží hledat pomoc a místo se silnějším signálem pro jeho mobilní telefon. Na tísňovou linku hasičů dokáže oznámit pouze informaci o zranění dvou osob v lomu a poté se telefon vypíná. 

Podívejte se na video z akce

Zdroj: Youtube

Do bývalého lomu vyrazili vedle policistů ČR a zdravotníků ZZS MSK dvě jednotky HZS Moravskoslezského kraje – ze stanic Vítkov a Opava – odtud lezecké družstvo s kompletním vybavením. Společně zde s nimi zasahuje jednotka sboru dobrovolných hasičů z Budišova nad Budišovkou.

Pocheň je malebná osada obce Brumovice v okrese Opava.
OBRAZEM: Pocheň, půvabná nenápadná osada na Opavsku. Klid, voda, příroda

 

Členové lezeckého týmu HZS MSK z Opavy se spustili shora pomocí lanové techniky k oběma zraněným mužům v bezvědomí, visícím na laně na skále, a společně se nimi se spouštěli na dno lomu. Tam se o ně postarali dobrovolní hasiči z Budišovic nad Budišovkou se zdravotníky i s pomocí dalších opavských hasičů-lezců. Transportovali oba do sanitky.

 

Po třetím muži (hledajícím signál) se vydalo pátrat do okolí bývalého lomu několik policistů ČR a další „domácí“ dobrovolní hasiči. Nalezli jej asi kilometr od lomu – zraněného – a také donesli do sanitky ZZS MSK