Na oprýskaných dveřích garáže je navíc nesmyslně nasprejován nápis zákaz vstupu.

„Garáž je plná odpadků, lidi tam házejí všechno možné od autobaterií, přes pneumatiky, plastové lahve a kdoví co ještě. Je tam asi jeden a půl metru odpadu,“ informoval redakci muž, který si přál zůstat v anonymitě a jenž vlastní garáž poblíž.

Jak dále zmínil, garáž je otevřená a ubytovali se v ní bezdomovci. „Kontaktovali jsme hasiče, životní prostředí, magistrát, policii, zkrátka všechny instituce o tom vědí, ale všichni dávají ruce pryč,“ uvedl muž.

Tento postoj nechápe, protože podle něj jde o nebezpečí, které hrozí hlavně malým dětem, jež si v okolí hrají. „Někdo hodí do garáže zápalku a neštěstí je na světě,“ řekl. Garáž je podle jeho slov v zoufalém stavu, trvá to takhle už delší dobu.

„Řešili jsme s městskou policií, co se bude dít, dali nám lhůtu šesti týdnů k vyřízení stížnosti, ale šest týdnů už dávno uběhlo a nikdo se tomu nadále nevěnuje,“ konstatoval muž s tím, že situace je hrozivá, dokonce už někdo ukradl elektrické kabely.

Kdo je vlastníkem garáže? Majitel žije údajně v Hodoníně. „Někdo už chtěl garáž koupit, ale je na ni uvalena exekuce, je tam dluh sedmdesát pět tisíc. Původní majitelé, kteří vlastnili garáž, už zemřeli, není možné se tedy dopátrat,“ podotkl muž a doplnil, že garáž současný majitel asi dostal z dědictví.

Podle tiskového mluvčího opavské policie René Černohorského policie ví, že v garáži spí bezdomovci. „V rámci výkonu služby provádíme kontroly ve večerních hodinách. Víme, že se tam sdružují bezdomovci, k narušení veřejného pořádku však nedochází,“ zmínil Černohorský a dodal, že celá záležitost by se měla řešit oficiální stížností na odboru životního prostředí nebo na městské policii.

Jak se ke zmíněné situaci staví město Opava? Podle vedoucí odboru životního prostředí Marie Vavrečkové o tomto problému neví. „Museli bychom to nejdříve prověřit. Postup by byl takový, že bychom nejprve žádali vlastníka, aby objekt dal do pořádku,“ informovala Vavrečková se slovy, že musí zjistit okolnosti a v každém případě budou kontaktovat vlastníka a řešit to nejdříve s ním.