Nešlo však o pouhé prodávání punče, ale také o charitu. Každý, kdo v těchto dnech ke stánku zavítá, přispěje zrakově postiženým žákům z opavské Základní školy Havlíčkova.

„Je chladno, takže si hodně lidí kupuje punč. Někteří vědí, že je to na charitu, jiným to říkám. Navíc tady máme také kasičku, do které mohou lidé přispět,“ řekla třiadvacetiletá studentka Ludmila Nováková, která punč prodává.

Jak naší redakci na místě řekla, majitel se nechal inspirovat Vídní, kde prodej punče běžně spojují s charitativními účely. „Pokaždé se vybírá pro jinou organizaci. Loni se vybralo asi 50 tisíc korun. Částka, která bude vybrána letos, by měla být slavnostně předána v prosinci,“ podotkla s úsměvem.

Lidé, kteří včera dorazili na punč, měli viditelně dobrou náladu. Většina z nich také věděla, že zakoupením nápoje přispějí na dobrou věc. „Víme, že je to na charitu, bylo to i loni. Pijeme už od loňska, proto máme rádi charitu,“ zavtipkovala partička Opavanů s tím, že je to vlastně hřeje dvakrát.

Také šestadvacetiletá Opavanka Eva Š. věděla, že svým pitím pomáhá charitě. „Vím o tom, je to úžasné,“ řekla.

Punči neodolala ani skupina kamarádek, které šly zrovna z cvičení. „Těší nás to. Pokud je to na charitu, dáme si ještě jeden a budeme tady každý den,“ zmínila cvičitelka Jana Pavlíčková se svým týmem.

Veronika Schindlerová, Lucie Orbanová