Mini zoo a krmení zvířátek, jízda na koních a ponících, malování na obličej, workshopy pro malé a velké, stánkový prodej, občerstvení a dobroty na grilu. V sobotu se zahajovalo léto na ranči v Hlučíně.

Možná za to mohlo tropické počasí, nebo skutečnost, že akce začala po 10. hodině dopoledne a Deník na místě byl až po poledni, nicméně reakce návštěvníků nebyly nikterak nadšené. „Za hodně peněz málo muziky,“ reagoval pár s malým chlapcem na skutečnost, že dospělí za vstupné zaplatí 90 korun, děti starší tří let 45 korun, účtuje se i parkování před areálem. Zvýhodněné rodinné vstupné podle ceníku na vstupní budově vychází na 249 korun.

Deník proto ověřoval u dalších návštěvníků, zda šlo o ojedinělou reakci. „No děti jsou spokojené, protože se pohoupaly na houpačce a nakrmily lamu, kozu a poníka, ale na něm se tady mělo i jezdit, ale už nikde v pozvánce nebylo uvedené, že to je snad jen dvakrát za den,“ zhodnotila rodina z Bohumína.

„Po hodině jsme se museli začít zvedat, protože jsme se už vážně nudili. Možná to bylo tím vedrem. Ne víte co, nic tam nepište,“ hledali pomalu slova další lidé.

Je každopádně fakt, že celkový dojem návštěvníků mohlo umocnit to, že areál působil prázdně. V odpoledních hodinách v něm mohlo být na dvacet návštěvníků, takže třeba i avizované dobroty z grilu se kupily na tácu a čekaly, až se jich někdo chopí, a pivní výčep zel prázdnotou úplně.

Pravda je, že Dětský ranč slouží primárně k výuce jízdy na koni a pro vyjížďky, nabízí hipoterapii a programy pro mateřské a základní školy. Obdobné akce nejsou primární náplní ranče.