Do jaké míry se data projevila v opavském regionu?

Čtvrteční neuniklo novým občánkům, kteří vykoukli na svět. Dobře si ho budou ve svých životech pamatovat Veronika, Sofie a Matěj.

„Veronika s Matějem se narodili už dopoledne a Sofinka to stihla ještě nedlouho před půlnocí. Porody dopadly dobře a děti i jejich maminky jsou v pořádku,“ konstatuje primář gynekologicko – porodnického oddělení Slezské nemocnice Alfréd Dőrr.

Čtvrteční kumulace dvojek v datu sice neoslovila žádného zájemce o svatbu, zato sobotní vyvolala v Opavě doslova svatební žeň. Své Ano si před oddávajícím chce říci celkem deset dvojic – sedm v obřadní síni (z toho jedna diamantová) a tři v soukromých prostorách. 

Jedna opavská svatba má dokonce punc mezinárodní a rozhodně nezvyklé. Opavská rodačka Eva Válková, která v současné době žije v Brazílii, neváhala „dvojkovou“ nabídku osudu využít a na chvíli si odskočila zpátky k rodině do Opavy spolu se svým přítelem Phablem. 

„Deset svateb je na únor rozhodně vysoký počet, určitě podnícený tímto nezvyklým datem. V tomto zimním měsíci bývá jinak zájem o svatby už tradičně podstatně nižší,“ míní opavská matrikářka Alena Tampová. 

Za pravdu jí dávají kolegyně z dalších měst v regionu, ve kterých se svatební boom už nekonal. Po jedné svatbě měli oddávající v Hlučíně i v Dolním Benešově, tři nová manželství vznikla ve Vítkově a dvě v Kravařích.

V Hradci nad Moravicí dokonce nezlákala sobotní magická úroda dvojek vůbec žádného zájemce o život manželský.