Opavský a hlučínský deník doporučuje místa v Opavě, které by neměl vynechat žádný milovník kávy.Opavský a hlučínský deník doporučuje místa v Opavě, které by neměl vynechat žádný milovník kávy.Zdroj: Deník/Karolína Šulíková

Příběh Libertas se začal psát již v roce 2016. Ovšem nikoli v Opavě, ale v nedalekých Kravařích, kde Kateřina Havlíčková otevřela svou první kavárnu pod stejným názvem. O dva roky později otevřela další, tentokrát větší, Libertas v Opavě. Kravařská kavárna časem zanikla, ale ta opavská s jedinečným posezením ve výlohách se stále těší přízni kávových nadšenců.

Práce kavárníka však pro Kateřinu Havlíčkovou nebyla první volbou. Vystudovala školy zaměřené na práci se zvířaty. „Práce s lidmi mě vždy tak trochu děsila. Ale jak už to tak bývá, člověk míní a vesmír mění. A tak je práce s lidmi mou denní náplní,“ poznamenala s úsměvem.

První tetování dalo vzniknout názvu kavárny

Název kavárny vznikl díky prvnímu tetování, které má Kateřina na levém předloktí. „Libertas je totiž latinsky svoboda. A pro mě je pocit vnitřní svobody v životě absolutně nezbytný. Není pro mě nic svobodnějšího, než ptáci poletující ve výškách, s tím obrovským nadhledem a volností,“ vysvětlila.

Kavárny na kolečkách Máma mele kafe, 30. dubna 2024, Opava.
SERIÁL: Na kávě v Opavě, 1. díl: Bez Máma mele kafe by to nebyl Ptačí vrch

Pro majitelku podniku je podle jejích vlastních slov Libertas místem, kde bydlí láska. „Denně se snažím vytvořit lidem bezpečný prostor pro jejich zpomalení či zastavení v dnešní uspěchané době,“ dodala ještě Kateřina.

Nabídka je pestrá

V nabídce káv mají espresso za 60, cappucino za 65 a latte macchiato či oblíbenější cafe latte za 75 korun. Z alternativních příprav kávových nápojů si můžete nechat připravit V60. Při tomto procesu se voda přelévá přes kávu, která je ve filtru, a ta pak stéká do nádoby. Nabízejí také oblíbený batch, což je příprava filtrované kávy přes Moccamaster, a v létě lákají na cold brew, tedy káva zalitá studenou vodou, v níž se nechá máčet ideálně dvanáct hodin.

Kromě kávy jsou v nabídce limonády, sezonní nápoje, ale také dezerty. Dorty si peče a připravuje Kateřina sama přímo v kavárně. „Snažím se reagovat na poptávku a oblíbenost, takže u nás najdete hlavně cheesecaky,“ přiblížila přípravu zákusků. Kateřina a její tým spolupracovníků v čase od 8.00 až 11.00 připravuje také snídaně.

Bohoušem okurkové sezoně navzdory

Kateřina se podělila také o to, jaké to je, být kavárníkem v Opavě. „Je skvělé být kavárnicí v tomto městě. Není to vždy jednoduché, ale za ty roky tady mám opravdu skvělou klientelu, za což jsem nesmírně vděčná,“ řekla. Baví ji lidem dopřát chvíli klidu. Dopřát jim zážitek - ať už kávou, či dezertem. Ráda pozoruje, jak se lidé u nich cítí a jak se s časem stráveným v podniku proměňují.

Ilustrační foto.
Včelí mor: včelařka z Opavska volá po změně legislativy u nemocných včel

Práce baristy (profesionál připravující kávu, pozn. red.) však přináší v Opavě i mnohá úskalí. V létě je ve městě podle Kateřiny okurková sezona a lidé do kaváren zkrátka moc nechodí. Také z tohoto důvodu si pořídila na léto pojízdný karavan a kávu bude lidem nabízet i mimo město. Poprvé s Bohoušem, jak karavan pojmenovala, vyjela v dubnu.

Kavárna Libertas

Olomoucká 17, Opava (v její bezprostřední blízkosti zastávka MHD U soudu)

pondělí a pátek od 8.00 do 18.00, v neděli od 13.00 do 17.00

Karavan Bohouš:

Je v provozu v létě. Kateřina s ním jezdi na festivaly, firemní akce, narozeniny…

Cena káv

espresso: 60 korun

cappucino: 65 korun

latte macchiato či cafe latte: 75 korun