Kdykoli tam jdu, válejí se tam nedopalky, zvratky, papírky, pet lahve a podobně,“ ptá se čtenář, který si nepřál zveřejnit své jméno.

Na jeho dotaz odpovídá provozně-technický náměstek Technických služeb Opava Martin Girášek. „Úklid prostoru na náměstí Osvoboditelů je prováděn Technickými službami Opava, s.r.o., a to denně v případě chodníků a vozovky.

Minimálně jednou denně jsou vysypávány veškeré odpadkové koše. Zelené plochy čistíme a uklízíme třikrát týdně. Neznamená to však, když pracovník vysypávající koš vidí láhev, že ji tam nechá. Uklidí ji automaticky také,“ uvedl Girášek.

„Bohužel je smutné, že se najdou občané pro které je jednodušší nedopalek nebo láhev zahodit na zem, než aby je odložili do košů k tomuto určených, kterých je v prostoru náměstí a také u laviček dost,“ doplnil.

Vážení čtenáři, také vy máte možnost klást na této straně své dotazy jak vedení opavské radnice, tak i různým dalším osobnostem Opavy a Opavska. Dotazy lze zasílat na adresu Opavský a hlučínský deník a týdeník Region, Na Rybníčku 56, Opava, nebo na emailovou adresu: lucie.orbanova@denik.cz, nebo veronika.schindlerova@denik.cz.