Celní a Ostravská ulice. To jsou dvě místa v Hlučíně, kde na řidiče číhají radary. Ten vůbec první hlídá od začátku roku 2017 dopravu v úseku od křižovatky ulic Ostravská-Zahradní až po křižovatku Ostravská-Písečná ve směru na Ostravu.

V Celní jsou kamery od loňského 1. listopadu v obou směrech, měří se od restaurace U Čochtana po křižovatku s ulicí Na Krásné vyhlídce.

„Za celou dobu bylo na obou místech změřeno celkem 9490 řidičů, kteří překročili nastavenou rychlost a dopustili se tak přestupku. Z toho muselo být z různých důvodů 886 přestupků odloženo ještě před předáním na odbor dopravy. Například nešlo stanovit provozovatele, přestupek byl procesně či techniky nepoužitelný nebo se jednalo o auta se zapnutými majáky,“ přibližuje velitel hlučínské městské policie Luděk Olšovský.

Mnozí řidiči sešlápli pedál a překročili tak povolenou rychlost o více než 40 kilometrů. „To znamená, že jim byla naměřena rychlost 90 kilometrů v hodině a více. Toto se týkalo 161 řidičů, z toho 71 přestupků muselo být odloženo,“ konstatuje.

A rekordmani, kteří zamířili do správního řízení? Na pomyslné „bedně“ skončili řidiči, kteří měli na tachometru rychlost 117, 121 a 126 kilometrů v hodině.

Hlučínští radní nyní odsouhlasili další rozšíření úsekového měření. Nový radar tak přibude v již zmíněné Ostravské ulici, ale v opačném směru – z Hlučína na Ostravu.