„Jsem ráda, že nejen naše obec, ale i Opava získala moderní halu jak na sport, tak i další společenské akce. Podobné haly v okolí chybí. Kluby, spolky či jednotlivci tak mají omezenou možnost sportovat. To by se teď mělo změnit,“ míní čelní představitelka Malých Hoštic. Zařízení vyrostlo na ploše 1404 metrů čtverečních a má hrací parametry krajské úrovně.

Uvnitř nechybí čtyři šatny, sociální zařízení, sklad nářadí, galerie s výhledem do tělocvičny, posilovna, hrací koutek pro děti nebo tribuna s balkonem.

Hala je bezbariérová, pro handicapované osoby jsou vyčleněna dvě parkovací místa. Podle magistrátu bude sloužit nejen lidem z Malých Hoštic, ale i z Opavy nebo okolních obcí.

Na vzniku sportoviště za osmapadesát milionů korun má významný podíl spolek TJ Slavia Malé Hoštice. Jeho členům se totiž podařilo získat třicetimilionovou dotaci z Ministerstva školství, mládeže a tělovýchovy.

Osm set tisíc přispěl kraj a zhruba devětadvacet milionů pak uvolnila z městské kasy samotná slezská metropole s tím, že osm milionů budou Malé Hoštice Opavě postupně vracet ve splátkách.

Hala bude přístupná denně od 8 do 22 hodin.

„Pro pronájem bude stanovena startovní základní cena 450 korun za hodinu, a to nezávisle na den v týdnu i čas. V ceně nájmu jsou kromě použití sportoviště i šatny či sociální zařízení. V nejbližší době by měly být spuštěny webové stránky, kde budou zveřejněny podrobné podmínky, vybavení haly a ceníky,“ upřesnil Michal Kokošek z hoštického tělovýchovného spolku.

Kdo by si chtěl halu nyní pronajmout, může se obrátit na Břetislava Schaffartzika, a sice buď na email halamalehostice@gmail.com nebo mu volat na 777 777 025.