„Na akci se podílelo na sedm desítek policistů jak z Vítkova, tak i z Opavy. Dále pracovníci z dopravního inspektorátu, opavské kriminální policie, přítomna byla také speciální pořádková jednotka z Ostravy, městští policisté z Vítkova a Budišova nad Budišovkou i kynologové. Na místě byly přibližně čtyři tisíce návštěvníků a šest stovek automobilů,“ uvedl opavský policejní mluvčí René Černohorský.

K narušení veřejného pořádku podle něj nedošlo.

„Bylo zkontrolováno asi tři sta osob a dvě stě padesát automobilů. Ve třech případech bylo zjištěno, že řidič vozidla je pod vlivem alkoholu, třikrát pak také pod vlivem návykové látky. Během akce byly odhaleny dvě osoby, po kterých bylo vyhlášeno celostátní pátrání. Jinak docházelo k drobnějším přestupkům, které byly ale řešeny hned na místě,“ doplnil René Černohorský.

Jahody dozrály v letošním roce díky teplému počasí dříve. Ilustrační foto.
Jahody dozrávají. Ideální příležitost pro jejich samosběr právě nadešla

DO OHNĚ PŘILÉVALA BENZIN

Hudební party na Hadince však nedopadla nejlépe pro třiatřicetiletou Italku. Během posledního dne akce, tedy v neděli krátce po deváté hodině večerní se rozhodla rozdělat oheň. Aby se jí ohniště lépe rozhořelo, přilila benzin. Celá situace se jí ovšem vymkla z kontroly a došlo k bleskovému vzplanutí. Dotyčná se ošklivě popálila na noze a částečně také na ruce.

„Jednalo se o popáleniny druhého stupně. Žena byla převezena do Slezské nemocnice,“ komentoval tiskový mluvčí Zdravotnické záchranné služby Moravskoslezského kraje Lukáš Humpl.

Především nadměrným hlukem trpěli v minulosti v souvislosti s pořádáním technoparty obyvatelé Klokočova a blízkého okolí. Letos byla situace jiná.

„Jsme poměrně překvapeni a jsme samozřejmě rádi, protože nebylo nic slyšet ve Vítkově a podle mých informací ani v Klokočově. Rovněž ani nikdo z občanů nic nehlásil, vše se tedy nejspíše obešlo bez problémů,“ konstatoval starosta Vítkova Pavel Smolka.

Ilustrační foto
Lidé hledají zubaře... Většinou však marně