VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Díky Bredovi dostala ulice Na Valech nový kabát

Opava - Kdyby se v této ulici nepostavilo obchodní a společenské centrum, pravděpodobně je ošklivá dodnes. Ulice Na Valech byla doslova v katastrofálním stavu po řadu let.

5.7.2013 1
SDÍLEJ:

Zcela nový kabát dostala ulice především díky vystavění nového obchodního centra.Foto: archiv

Ale vystavěním Obchodního a společenského centra Breda & Weinstein se stala mnohem více frekventovanou než kdy dřív. Její stav se musel řešit. A ujal se ho právě investor celého centra společnost Mint Investments, a to na vlastní náklady.

Jestliže jí Opavané procházeli za poslední dva měsíce, měli problém s tím, aby jí prošli. Tou dobou zde totiž probíhaly stavební práce. Ty se vyšplhaly až na tři miliony korun. Předmětem stavby byly stavební úpravy parterů, přilehlých chodníků a ostatních zpevněných ploch v západní části historického centra města.

Zatravnily se mimo jiné také nové plochy a rekultivovaly se stávající.

„V rámci stavby byla vyřešena rekonstrukce vozovky a přihlehlých chodníků, včetně provedení nového krytu i podkladních vrstev," říká koordinátorka marketingu OC Breda & Weinstein Vendula Kožiolová s tím, že stavba měla za úkol zlepšit pohodlí občanů města a zpříjemnit přístup do obchodního centra.

Dále také podotkla, že v rámci navržených dopravně technických opatření bylo dbáno na maximální možné zachování příjezdu k jednotlivým nemovitostem ve stavbou dotčených lokalitách.

Na opravě ulice se také spolupodílelo město, kterému dosavadní stav ulice nebyl lhostejný. Proto na stavbu poskytlo žulové kostky, které byly položeny na malém úseku dané komunikace. Pozadu nezůstaly ani technické služby, které v ulici vybudovaly zcela nové veřejné osvětlení. Nyní zde v noci svítí celkem šest nových svítidel.

„Po otevření Společenského centra Breda & Weinstein nás jako zodpovědného investora velmi mrzela hrůzostrašná kvalita povrchů v ulici Na Valech. Vzhledem k napjatým veřejným rozpočtům nám nezbylo než její opravu z velké části zainvestovat a provést v naší režii," uvedl k rekonstrukci ředitel společnosti Mint Investments.

„Naším cílem je, aby lidé do našeho centra nejezdili pouze autem, ale především přicházeli pěšky či kolmo, přičemž jim k tomu chceme poskytnout maximální komfort. Věřím, že stejně jako realizace Společenského centra Breda & Weinstein, tak i oprava ulice Na Valech zvýší pohodu a kvalitu života v historickém centru Opavy," uzavřel Radim Bajgar.

.

Zcela nový kabát dostala ulice především díky vystavění nového obchodního centra.

Breda posbíral dvě ceny. Je hodnocen jako dobrá stavba

Někomu se nové centrum líbí, někomu ne. Tak jako tak mu ale nelze upřít originalita.Tentokrát se na povedenost stavby OC Breda & Weinstein podívala laická veřejnost. A v konkurenci staveb z celého Moravskoslezského kraje v jejích očích zvítězila.

Není to ale jediné ocenění, které centrum získalo v soutěži Stavba Moravskoslezského kraje. Vedle Ceny laické veřejnosti, která vzešla z největšího počtu hlasů, se dočkalo ocenění v kategorii Stavby občanské vybavenosti rekonstrukce, kde získalo Čestné uznání a umístilo se hned za vítězem hlavní ceny Multifunkční aulou Gong.

„Velmi si vážíme obou ocenění. Stavba MSK je po Grand Prix architektů 2013 již druhá soutěž, ve které naše centrum získalo ocenění. Moje poděkování patří zejména ateliéru Šafer Hájek architekti s. r. o. za skvělou a dlouholetou spolupráci, a také houževnatému a profesionálnímu týmu v Mint Investments," pochvaloval si ředitel společnosti Mint Investments Radim Bajgar.

„Nejvíce mne ale těší Cena laické veřejnosti. Rád bych touto cestou poděkoval všem, kteří podpořili naše centrum a poslali nám svůj hlas. Je to znamení, že se u nás lidem líbí, že se Breda & Weinstein stává jejich srdeční záležitostí. Za Mint Investments pro to budeme dělat maximum," dodal na závěr.

Stavba Moravskoslezského kraje se letos konala už potřetí. Výsledky se vyhlásili v pondělí 17. června v Janáčkově konzervatoři. Vyhlašovateli jsou Svaz podnikatelů ve stavebnictví, Česká komora autorizovaných inženýrů a techniků, Obec architektů a Moravskoslezský kraj.

Autor: Klára Jarošová

5.7.2013 VSTUP DO DISKUSE 1
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Ilustrační foto.

Na Opavsku zvítězilo ANO

SK Dynamo České Budějovice – Slezský FC Opava 2:1
1 26

II. LIGA: České Budějovice - Opava 2:1

KOOPERATIVA NBL: Opava - Děčín 87:71

/2 x VIDEO, FOTOGALERIE/ Opavští basketbalisté jedou dál na vítězné vlně. V sobotu večer si v městské víceúčelovce vyšlápli na těžkého soupeře z Děčína. Ve druhé půli svého protivníka jasně přejeli a nakonec si dokráčeli pro zaslouženou výhru v poměru 87:71.

Z nemocnice zbyly jen střípky

Kdysi vyhlášená nemocnice ve Vítkově už řadu let nefunguje. Alespoň ne tedy tak, jak byli lidé zvyklí. Nemocniční oddělení nahradily odborné ambulance či léčebna dlouhodobě nemocných (LDN).

OBRAZEM: Herečka Dana Morávková přijela na módní přehlídku

Herečka Dana Morávková zavítala ve čtvrtek vpodvečer do Opavy. Důvodem byla módní přehlídka na Ostrožné ulici.

ANO dosáhlo výsledku, na který u nás bývala zvyklá ČSSD

/SLEDOVALI JSME ON-LINE, FOTOGALERIE Z VOLEBNÍCH ŠTÁBŮ/ Spočteno, podtrženo, hotovo. Volby v Moravskoslezském kraji jasně vyhrálo hnutí ANO s hejtmanem Ivo Vondrákem v čele, drtivou porážku naopak utržila ČSSD, kterou v regionu vedl celostátní lídr Lubomír Zaorálek. K urnám přišlo 551 446 lidí, čímž účast dosáhla 55,86 procent.  

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení