Jak redakci řekl starosta Dobroslavic Jiří Konštacký, k dalším zvykům patří například stavění a kácení máje, které podle jeho slov mají na starosti osmnáctiletí. „Každoročně máme dva plesy. Jeden pořádají hasiči a druhý naše Dobroženy. Plesy pořádají vždy s nějakým motivem,“ uvedl Konštacký a doplnil, že v Dobroslavicích funguje velmi dobře Klub seniorů.

„Senioři se scházejí jednou měsíčně. Jejich část Zpěvanky si pravidelně zpívají na svých schůzkách u harmoniky. Také jezdí pravidelně na výlety například do Nízkých Tater,“ zmínil starosta. Jednou do roka v období Vánoc pak podle něj mívají kuželkáři vánoční turnaj v kuželkách a vánoční turnaj ve stolním tenise.

V Dobroslavicích také funguje takzvaná Vesnická olympiáda. „Deset obcí se utká v jedenácti různých sportech, sečtou se body a pak se koná závěrečný večírek. Tam se vše vyhodnotí a pochválí se vítězové. Nejčastěji vyhrává Velká Polom,“ řekl a dodal, že k obcím, které soutěží, patří Velká Polom, Pustá Polom, Dobroslavice, Plesná, Krásné Pole, Vřesina u Ostravy, Dolní Lhota, Horní Lhota, Těškovice a Hlubočec.

A jak se lidé k jednotlivým akcím staví? Jak uvedl starosta, některé jsou navštěvovány hodně, například den dětí nebo klub seniorů. „Schází se hodně členů, hlavně při ukončení roku s taneční zábavou,“ podotkl Konštacký.