Zajet se podívat na některý ze zámků na Opavsku v době velikonoční jsem měla v plánu již delší dobu. A v neděli před Velikonočním pondělím se mi to konečně podařilo vypravila jsem se nakonec na ten hradecký.

I přesto, že venku foukal silný vítr a o teplém počasí také nemůže být řeč, procházely se zámeckým parkem řady lidí. I já jsem toho před samotnou prohlídkou využila. Protože jsem uvnitř zámku byla již docela dávno, těšila jsem se kromě samotné velikonoční tematiky také na poutavý výklad průvodkyně.

A poutavý byl myslím velmi, alespoň co se reakcí skupiny týkalo. Kromě historie zámku seznámila průvodkyně návštěvníky s jeho významnými obyvateli rodem Lichnovských, osobnostmi, které v útrobách zámku pobývaly, ale protože svátky jara zde byly cítit takřka na každém kroku, nesmělo chybět především povídání o nich.

A řeč přišla nejen na zvyky, které se s Velikonocemi pojí, ale také na některé ze symbolů vejce, zajíc i beránek. „Nevíme přesně, zda naši předkové mívali na stole beránka upečeného z těsta anebo jako masitý pokrm. Ale vycházíme z toho, že ještě trval půst, a proto se nejspíše jednalo o beránka z těsta," přiblížila průvodkyně, když jsme se nacházeli v zámecké jídelně.

„Navštívila jsem už několik zámků, avšak tady na Hradci se mi líbilo velmi. Paní průvodkyně vykládala opravdu velmi hezky a jsem ráda, že jsem se mohla jako bonus dozvědět něco o Velikonocích," přiblížila své pocity z prohlídky zámku jedna z návštěvnic, Bronislava Chřibková z Opavy.

Můj dojem byl obdobný a ráda se zajedu na Hradec, třeba na některý z dalších prohlídkových okruhů, znovu podívat.