Mezi nejznámější kempy v našem regionu bezesporu patří Budišov nad Budišovkou, Kajlovec, hlučínská štěrkovna a Podhradí. A jsou stále v kurzu, tento typ trávení letní dovolené ožívá. Trend nám potvrdila také pravidelná návštěvnice kempů Ilona Tvrdá: „Loňský rok jsme hledali ubytování v chatce až těsně před prázdninami a měli jsme smůlu, všude měli již obsazeno, museli jsme tedy využít stan. Díky této zkušenosti jsme si letos termín zarezervovali již na jaře a už se moc těšíme, především děti, pro které je v kempu skvělé vyžití.“

Na záležitosti týkající se výše zmíněných kempů jsme se podívali blíže a připravili jsme pro vás malé shrnutí.

Autokemp v Budišově nad Budišovkou sbírá jedno ocenění za druhým. V minulém roce to bylo dokonce prvenství mezi malými kempy, co se týče poměru cen a nabízených služeb. „Obsazenost bych ohodnotila pětadevadesáti procenty, máme opravdu pořád plno. Z návštěvníků k nám nejčastěji jezdí rodiny s dětmi a prarodiče s vnoučaty. Již takový druhý až třetí rok je velký zájem o stanování,“ uvedla provozní autokempu Marie Schrammová.

V kempu se můžete ubytovat ve stanech, chatkách, pokojích či autokaravanech. K dispozici je hřiště s umělým povrchem, stolní tenis, minigolf, kuželky, velká nafukovací trampolína a discgolfpark. „Najíst se můžete v restauraci, která funguje po celý den či využít ohniště nebo krb,“ doplnila. Dbají také na vylepšování, celý areál dostal nový asfalt. „Jedinou letošní nevýhodou je renovace koupací nádrže za kempem, ale už v příštím roce se návštěvníci mohou těšit na zbrusu novou,“ pokračovala. Do kempu každoročně zavítá nejvíc návštěvníků na festival s názvem Budišovské Letnice. „Dále nás čeká dvoudenní akce s rádiem Frekvence 1. Vyžití je zde veliké, kromě krásné přírody se můžete vydat například do městského muzea jílové břidlice,“ uzavřela Schrammová.

V oblasti údolí řeky Moravice poblíž kružberské přehrady a Slezské Harty se nachází Autokemp Podhradí na Vítkovsku, kde si na své přijdou především milovníci cykloturistiky. „Protože se areál nachází u řeky, nabízíme také zapůjčení lodiček, což potěší především vodáky,“ uvedla provozovatelka kempu Eva Řehulková. Ubytovat se lze opět ve vlastních stanech, karavanech, či můžete využít chatek a srubů, problém není ani se čtyřnohými mazlíčky. Kemp disponuje nově zrekonstruovaným sociálním zařízením. „Restaurace funguje celodenně, nabízíme snídaně, obědy i večeře, hotovky i minutky,“ sdělila Řehulková.

Do Hlučína na štěrkovnu se vydávají ve velké míře kromě Čechů navíc také obyvatelé Polska. Protože je autokemp součástí místního sportovně-rekreačního areálu, nabízí návštěvníkům hodně možností, jak strávit volný čas. „Pro nejmenší návštěvníky je připraveno brouzdaliště, pro větší nerezový bazén. Zacvičit si můžete také ve venkovní fitness zóně, zahrát si minigolf, plážový volejbal či si zapůjčit vodní lyže,“ přiblížil ředitel celého Sportovně-rekreačního areálu Hlučín Petr Breitkopf. Možnost stravování je hned v několika nedalekých restauracích, v sezoně přibývají navíc bufety. Na štěrkovně se nebudete nudit ještě z jednoho důvodu. Pravidelně se zde konají různé akce, z nichž nejvíce vyniká Štěrkovna Open Music, která se uskuteční mezi 25. až 27. červencem. Podrobný ceník naleznete na oficiálních stránkách www.sak-hlucin.cz.

Na Kajlovci otevírají sezonu školní výlety a ukončují ji adaptační kurzy. „Pro děti je zde multifunkční hřiště, pískoviště, lezecká stěna, pro dospělé pak hřiště volejbalové či sauna s vířivkou,“ uvedla provozní kempu Andrea Piterová s tím, že prostory areálu upravují a nabídku vyžití postupně rozšiřují. „Pro ubytované připravujeme jídlo již od rána, pro ostatní je zde bufet,“ informovala. Do kempu netáhnou lidi jen akce, jakou jsou například festival Hrady.CZ či srazy milovníků starých motorek, ale je to i krásné prostředí. Více informací naleznete na www.kajlovec.cz