Jak redakci zmínil zástupce dlouhodobé nájemkyně prostor Národní kavárny Kateřiny Kostřibové Zbyněk Gorčica, vázne komunikace se spoluvlastníky.

„Máme obrovskou vůli situaci dořešit, ale vázne komunikace ze strany spoluvlastníků. Obvoláváme je, mailujeme, ale nekomunikují s námi,“ řekl Gorčica s tím, že spoluvlastníci prý měli podmínky, na které vlastník prostor firma Gorenje-real, s. r. o., přistoupila, ale odpovědi se zatím údajně nedočkali.

K stávající situaci se vyjádřil vedoucí ekonomického oddělení firmy Gorenje-real Michal Kroh. „Snažíme se spoluvlastníky kontaktovat a dohodnout se s nimi, bohužel s námi nekomunikují. Potřebujeme jejich souhlas a oni zase musejí žádat nás,“ uvedl Kroh.

Podle jeho slov je důležitá komunikace a nalezení racionálního řešení. „Obě strany by se měly shodnout na podmínkách,“ podotkl. Jak dále poznamenal, spoluvlastníky se snažili kontaktovat začátkem roku, další schůzka už neproběhla.

Co se týče provozu kavárny, podle Kroha by měly být dodrženy limity, vzduchové filtry a neměly by ohrožovat nájemníky nad nimi.