Volby do sněmovny začínají za

Nahrávám odpočet ...
VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Nadační fond Pavla Novotného slavnostně zahájil svou činnost

Nadační fond bude pomáhat onkologickým pacientům či postiženým dětem. Jeho startu v sobotu přihlížely desítky hostů.

24.5.2016
SDÍLEJ:

Od soboty je již Nadační fond Pavla Novotného oficiálně aktivní.Foto: DENÍK / Veronika Bernardová

V prostorách Kulturního domu v Chlebičově se v sobotu konalo slavnostní zahájení činnosti Nadačního fondu (NF) Pavla Novotného. Hlavním „moderátorem" celé akce byl zakladatel nadace Pavel Novotný.

Tomu byl v roce 2009 diagnostikován zhoubný nádor ve varleti a od té doby jej provázejí další zdravotní komplikace, související s chemoterapií a ostatní léčbou.

„Jedním z hlavních cílů naší nadace je proto především prevence v oblasti onkologie. Pokud člověk při samovyšetření zjistí, že něco není v pořádku, měl by okamžitě jednat. To se bohužel v mnoha případech neděje a lidé vyhledají lékařskou pomoc pozdě," vysvětlil jednu z hlavních tezí nadačního fondu Pavel Novotný.

Úvod slavnostního zahájení obstarala nevidomá zpěvačka Iveta Dunková z Charity Opava. Ta během programu zazpívala tři písně a přesvědčila tak všechny přítomné, že handicap není v ničem překážkou.

POMOC NEMOCNICÍM A NÁSLEDNÁ PÉČE

Kromě prevence se NF bude zabývat také dalšími oblastmi. „Jsou jimi následná péče o onkologické pacienty, k tomu patří třeba také zlepšení dostupnosti lázeňských léčeb. Budeme se snažit, aby se lidem lépe dařil návrat do běžného života. Dále budeme usilovat o to, aby se zlepšilo vybavení zdravotnických či rehabilitačních zařízení .Pomoc bude směřovat také postiženým dětem," pokračoval.

Pavel Novotný již od roku 2003 spoluorganizuje akci Pomozte postiženým dětem, jejíž výtěžek je věnován stacionáři Mraveneček při Charitě Opava. „Kromě mě se v této oblasti velmi angažuje také další člen správní rady nadačního fondu a zástupce přednosty Kliniky onkologické při Fakultní nemocnici v Ostravě Jaroslav Hájek.

Ten mimo jiné podporuje sdružení Čmeláček Klub rodičů a přátel postižených dětí," sdělil Pavel Novotný.

TŘI VEŘEJNÉ SBÍRKY

Oficiálně byly vyhlášeny také tři veřejné sbírky. Dvě z nich, určené pro Oddělení klinické hematologie Nemocnice s poliklinikou Havířov a pro Onkologickou ambulanci interní kliniky Slezské nemocnice v Opavě, potrvají do 31. října.

Další sbírka zatím nemá svůj konkrétní účel. Její výtěžek bude věnován na zlepšení následné péče, zlepšení vybavení v nemocnicích, podporu denních stacionářů, hospiců a podobně. Tato sbírka není časově omezena.

KLUB PŘÁTEL

V rámci NF byla zahájena také činnost Klubu přátel nadačního fondu. „Jeho členy se mohou stát pouze onkologičtí pacienti, případně rodinní příslušníci těchto lidí a dále postižené děti a jejich rodina. Klub slouží hlavně k tomu, aby se lidé mohli dozvědět co nejvíce informací, nebo když se budou potřebovat třeba jen někomu svěřit, vypovídat," řekl a doplnil, že členové klubu se budou scházet na různých seminářích, besedách či výletech.

Během sobotního odpoledne se zájemci mohli stát jeho členy. Pro ostatní poslouží formulář na internetových stránkách NF www.nfpavlanovotneho.cz, kde se mimo jiné dozví něco blíže o NF, připravovaných akcích a další užitečné informace.

Veronika Bernardová

Autor: Redakce

24.5.2016 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:
Petr Czudek.

KOOPERATIVA NBL: Praha – Opava 70:88

Babí léto v Ostravě, 18. říjen 2017. Ilustrační foto.
18

Babí léto v Ostravě. V kraji meteorologové naměřili víc než 22 stupňů

Starší muž před ženou v parku mával svým přirozením

Hodně vyděšená byla dvaačtyřicetiletá Opavanka po nedávném zážitku, který si odnesla z Městských sadů. Při procházce si totiž všimla staršího muže, jenž zrovna vyšel z křoví. Následovalo „představení“, o nějž vůbec nestála.

Kylešovice se dočkají nových hřišť, chodníků i osvětlení

Před lety prošlo změnou největší opavské sídliště Kateřinky, nyní se dostalo i na Kylešovice.

Představujeme prvňáky ZŠ Šrámkova a ZŠ Kylešovice

Deník přináší čtenářům nový seriál Naši prvňáci. Jeho prostřednictvím bude představovat tabla jednotlivých prvních tříd základních škol na Opavsku, a to až do pololetního vysvědčení. Rodiče a blízcí žáků najdou své prvňáčky každou středu v Opavském a Hlučínském Deníku a na našem webu.

Lékaři jdou do stávky. Většina jich ve středu své ordinace neotevře

Důvodem protestu praktických lékařů je vydávání elektronických receptů i nižší úhrady od pojišťoven.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení