Před jedním z prodávaných domů na náměstí Osvoboditelů pořádali uplynulý pátek v podvečer nespokojení nájemníci setkání. Zastupitel Petr Škarohlíd (nezávislý, na kandidátce KSČM) před hloučkem nájemníků a novinářů ke způsobu prodeje uvedl: „V Opavě se tyto nové metody vyzkoušejí a pak to v jiných městech pojede jako lavina.“

Obyvatelé domu na náměstí Osvoboditelů podali stížnost na navrhovaný způsob prodeje úředníkům odboru kontroly opavského magistrátu. Ti se měli vyjádřit do minulého čtvrtka. Podle vedoucí odboru kontroly Daniely Mališové úředníci odpověď na stížnost odeslali o den později, tedy v pátek 17. srpna. „Problém je v tom, že stížnost nájemníků se týká nových zásad prodeje, o kterých rozhodovali opavští radní a zastupitelé. Žádnému z úředníků opavského magistrátu tato záležitost nepřísluší,“ dodala Mališová.

Vedení města argumentovalo ve prospěch prodeje celých domů i tím, že při prodeji po jednotlivých bytech se občas vyskytly komplikace a někdo si byt nekoupil. „V tomto případě by nehrozilo, že byty někdo nekoupí. O prodej máme zájem všichni,“ odmítl tento argument jeden z nájemníků Miroslav Demeter.