„Hláska, městský informační zpravodaj, zveřejnil v posledním čísle mimo jiné také článek týkající se koupě Slezanky, respektive části jižní fronty Horního náměstí. Podle Hlásky zachránilo vedení města v poslední chvíli centrum města před nekalými rejdy asijských obchodníků, kteří se chystali Slezanku koupit a proměnit ji na desítky let a možná ještě déle v lacinou tržnici neurčitě přerůstající v obří hernu,“ uvedl čtenář, jehož jméno je redakci známo.

„Kteří asijští obchodníci měli vážný zájem koupit Slezanku za 270 milionů korun? V článku se předpokládá, že prostředky města, vynaložené na velmi předražený nákup, byly investovány smysluplně a účelně. Pokud je podnikatelská hodnota Slezanky skutečně tak vysoká, proč je na webu města už tři měsíce inzerát, který asi marně nabízí pronájem 290 metrů čtverečních prodejních ploch?“ ptá se muž.

Jak zmínil, otázky jsou podle něj jednoduché a jasné. „Očekávám na ně rovněž jednoduchou a jasnou odpověď stávajícího vedení města Opavy,“ podotkl.

Na jeho dotaz odpovídá tiskový mluvčí opavského magistrátu Jan Šindler. „S první částí tohoto dotazu se tazatel musí obrátit na bývalého majitele Slezanky. To je člověk, který jednal se všemi zájemci o koupi. Město nedojednávalo koupi s asijskými obchodníky, ale s majitelem Slezanky,“ řekl Šindler s tím, že prázdné prostory jsou při současné ekonomické situaci leckde.

„Například skutečnost, že na Ostrožné ulici byly dlouhodobě a více než jen tři měsíce prázdné a neužívané některé domy a prostory v soukromém majetku, ještě neznamená,že ulice Ostrožná není podnikatelsky cenná adresa. Daleko důležitější je v tomto ohledu celkový finanční výnos z nájmů. Ten ve Slezance v letošním roce činí přibližně deset milionů korun,“ pokračuje.

Nakonec zmínil, že deset milionů za jeden rok je dostatečný důkaz, jakou podnikatelskou hodnotu mají prostory na Horním náměstí.

Vážení čtenáři, také vy máte možnost klást na této straně své dotazy jak vedení opavské radnice, tak i různým dalším osobnostem Opavy a Opavska. Dotazy lze zasílat na adresu Opavský a hlučínský deník a týdeník Region, Na Rybníčku 56, Opava, nebo na emailovou adresu: lucie.orbanova@denik.cz, nebo veronika.schindlerova@denik.cz.