Ta si vybrala své peníze, ale při odchodu si všimla, že z vedlejšího přístroje koukají právě ony tři červenohnědé papíry. Vyšla ven a oslovila strážníka, který v těchto místech zrovna procházel. Řekla mu, co viděla a společně se k bankomatu vrátili.

„Strážník za její přítomnosti peníze vyzvedl a následně uschoval na služebně městské policie,“ řekl k tomu Ivo Špičák ze skupiny prevence a projektů Městské policie Opava s tím, že peníze byly během včerejška předány na pobočku České spořitelny.

Případ, kdy někdo odevzdá peníze, považují strážníci za výjimečný. „Této nálezkyni určitě patří velký dík,“ vzkazuje Ivo Špičák, který si vzpomíná také na případ, který se stal někdy před deseti lety. Tehdy dva dvanáctiletí chlapci přinesli kufřík.

„My jsme zjistili, že jsou v něm kompletní podklady k žádosti o několikamilionový úvěr, včetně firemních dokladů a občanského průkazu majitele. Co by se asi stalo, kdyby kufřík našel někdo, kdo by pak dokladů využil a získal by tak podvodem miliony korun?“ zauvažoval Špičák, který připomněl i další podobně výjimečný případ starý asi pět let.

„Tehdy zase přinesl nálezce peněženku. Když jsme sepisovali obsah, objevili jsme v ní osm set euro.“