Nejprve to bylo 25. srpna, kdy 55letý muž z Kravař oznámil na linku 158, že při zemědělských pracích na poli v katastru obce Oldřišov nalezl kovový předmět, který vypadá jako munice. Na místo byla ihned vyslána příslušná policejní autohlídka z Kravař, která do příjezdu pyrotechnika z Frýdku-Místku zajistila okolí nálezu.

Policejní specialista následně zjistil, že jde skutečně o ruskou dělostřeleckou minu ráže 82 mm, ale má poškozený zapalovač. Rozhodl o odpalu a zničení této nevybuchlé munice přímo na místě.

„Výše uvedený odpal proběhl bez komplikací a závad, případná evakuace obyvatel a dalších osob nebyla zapotřebí. Následně bylo torzo munice pocházející z období 2. světové války pyrotechnikem odvezeno k dalšímu odbornému znehodnocení,“ informoval policejní komisař René Černohorský.

Tak kolik mu naměříme tentokrát?
Silně podnapilý muž řídil ve dvou případech svůj automobil na Opavsku

Policejní pyrotechnici z Frýdku-Místku byli ve stejný den v akci ještě dvakrát. Nejprve vyjeli k odborné likvidaci nevybuchlé munice z období 2. světové války do Životic na Novojičínsku, kterou nalezl 62letý muž v blízkosti skládky odpadů v Životicích u Nového Jičína. Jednalo se o zkorodovaný dělostřelecký granát ráže 115 mm, který byl bezpečně odpálen.

Další nevybuchlý dělostřelecký granát pocházejícího z období 2. světové války, a to ráže 75 mm, nalezl 32letý muž z Bruntálska při výkopových pracích v areálu bývalého kovošrotu na ulici Hašlerové v Městě Albrechticích. Také zde byl granát bezpečně zneškodněn.