„Počítáme s kompletní revitalizací tohoto prostoru. Budou rekonstruovány všechny zpevněné plochy, nové bude veřejné osvětlení a mobiliář. Změn doznají rovněž tamní sportoviště, která jsou již v nevyhovujícím stavu.

V neposlední řadě budou díky novému trasování chodníků vytvořeny dva oddělené okruhy pro in-line bruslení, z nichž jeden bude pro větší děti a druhý pro menší děti," řekl Martin Dostál z odboru rozvoje města a strategického plánování. S pracemi na zatraktivnění parku se má začít letos na jaře.

„Revitalizace se může uskutečnit díky volným evropským penězům z Integrovaného plánu rozvoje města. Předpokládané náklady díla by měly dosáhnout asi osmi milionů korun, přičemž 85 % uhradí Evropská unie," doplnila mluvčí radnice Lada Dobrovolná.

Málokterý park prošel v rámci let takovými proměnami jako ten na náměstí svaté Hedviky. V dávné minulosti se zde místo parku nacházel městský hřbitov. Když byl přemístěn na své současné místo, vznikl zde park, ve kterém se nacházela mateřská škola a originální kostel. Díky mateřské škole byl park neustále plný dětí, a to nejen z předškolního zařízení.

Bývalá „ekonomka" zde proháněla své svěřence v hodinách tělocviku, družinářky ze ZŠ Mařádkova zde trávily s dětmi odpoledne.

Výraznou změnou park prošel v roce 1994, kdy se masově zavírala předškolní zařízení, a to zdejší nebylo výjimkou. Dnes se v budově bývalé školky mimo jiné nachází fitness centrum pro ženy a rodinná kavárna pro matky s dětmi.

Moderně pojatá rekonstrukce objektu trvale změnila ráz parku. Jediné, co starou dobu v parku připomíná, je kovová konstrukce průlezek.