K Hlučínskému jezeru se sjedou příznivci caravaningu nejen z celé České republiky, ale také ze Slovenska, Polska a Holandska. Pořadatelé očekávají účast až dvou set karavanů. Jedním z cílů organizátorů akce je rovněž ukázat účastníkům srazu zajímavé lokality Hlučínska a okolí, jako jsou historické památky nebo přírodní krásy.

Na aktéry srazu čeká zajímavý doprovodný program. Těšit se mohou na cyklistické výlety, pěší turistiku i mototuristiku. Cíle a trasy pro všechny naplánovali členové z Caravan clubu Hlučín. Ti okolí znají nejlépe. Dále jsou připravené také autobusové výlety do Hradce nad Moravicí, Raduně, Hornického muzea na Landeku, na Ostravskou radnici či Slezskoostravský hrad.

Navštívit bude ovšem možné i jiná místa jako bunkry v Darkovičkách, zoo, Dino Park, park v Šilheřovicích a mnohé další atraktivní oblasti. V rámci srazu dojde i na soutěže pro děti a dospělé. Nezajímavou nebude ani přehlídka hasičské techniky, kdy hasiči předvedou nejmodernější vyprošťovací vozidlo v naší republice Bizon.

Zručnost a techniku hašení ukáží také nejmenší hasiči, což budou předškolní děti z Mateřské školy Štěpánkovice a děti z Mateřské školy Opava. Pro zájemce je zajištěný prodej potřeb ke caravaningu, speciálních hotových jídel určených na cesty. K vidění budou přehlídky nových automobilů, elektrokol a koloběžek. O dobrou náladu se budou starat při kulturních vystoupeních místní umělci.