Redakci to potvrdil tiskový mluvčí opavské policie René Černohorský. Jak zmínil, první nález oznámil na bezplatnou linku tísňového volání Policie ČR majitel pyrotechnické firmy CZ Team, s. r. o.

Ta v daných místech provádí prohlídku tohoto pole z důvodu plánované výstavby nové silnice spojující Ostravu a Opavu. „Na místo se dostavili policisté z obvodního oddělení ve Velké Polomi, kteří místo nálezu zajistili do příjezdu pyrotechnika policejní správy Severomoravského kraje Ostrava,“ informoval René Černohorský s tím, že specialista si následně munici převzal a odvezl ke zneškodnění.

Jak odborník uvedl, jednalo se o ruskou leteckou pumu FAB 100. V odpoledních hodinách vyjížděl policejní pyrotechnik pro změnu na louku mezi Hrabyní a Hájem ve Slezsku. Zaměstnanec téže firmy tam objevil další munici pocházející z druhé světové války.

„Na místo se rovněž dostavil policejní pyrotechnik, který si nalezenou munici převzal a odvezl ke zneškodnění,“ řekl Černohorský se slovy, že tentokrát byl nalezen protipancéřový granát ráže sto padesát milimetrů, dělostřelecký granát ráže pětačtyřicet milimetrů a ruční granát F1.