Zpráva o tom, že by bruslení pro děti předškolního věku mělo být zpoplatněno, minimálně zarazila několik desítek rodičů. Otci celé myšlenky Miroslavu Glosovi se ale napodruhé podařilo získat dotaci od města, čímž se poplatek ruší.

Projekt Naučíme naše děti bruslit byl zahájen přesně před rokem. Nultý ročník se může pochlubit tím, že se na ledě opavského zimního stadionu vystřídalo tři sta padesát holčiček a chlapečků týdně. Po nultém ročníku bylo však více než jasné, že bez podpory města se aktivita neobejde.

Proto na podzim loňského roku Miroslav Glos zažádal město o dotaci, která neprošla zastupitelstvem. Proto do mateřských škol přišel dopis, který žádal o dobrovolný příspěvek padesát korun na dítě. „Vybavení jsem pořídil ze svých prostředků, platit se musí ale rovněž profesionální trenéři, kteří se dětem po celou dobu věnují," vysvětluje Miroslav Glos.

Druhé zasedání nově zvoleného zastupitelstva však mělo pro celý projekt dobrou zprávu. Dotace ve výši čtyři sta tisíc korun byla schválena. „Tímto bych chtěl městu poděkovat. Těch čtyři sta tisíc nám pokryje celou sezonu. Projekt je pro nás velmi důležitý, jelikož u dětí rozvíjí sportovní aktivity," řekl Miroslav Glos.

Co se hokeje týče má dalekosáhlejší plány. Velkou novinkou letošního roku je speciální předpřípravka, jež odstartuje od prvního února. Jako nová podpora základny opavského hokeje to má být po nultém ročníku Naučíme naše děti bruslit třešnička na dortu.

Díky ní by mělo do budoucna být v hokejových třídách více dětí, což znamená velkou podporu základny HC Slezan Opava.

Proto se rozhodli vytvořit mezičlánek, který dětem přechod z bruslení k hokeji lépe zprostředkuje a děti si jej jako sport zamilují. Navíc by to nemělo být pro jejich rodiče finančně náročné. „Máme v plánu nakoupit erární výzbroj, která bude dětem k dispozici a budou si ji moct půjčovat. Popř. můžeme zprostředkovat prodej starších výzbrojí od dětí z přípravky.

Zkrátka je to pro nás další krok, jak zrušit bariéry, kterými jsou mimo jiné finance. Pro rodiče tak bude výzbroj jedinou investicí, kterou do sportovní aktivity na další čtyři roky budou muset vynaložit," domnívá se Miroslav Glos.