„Je to drzost. Myslím si, že by si to neměl dovolit. Domnívám se, že má dostatek peněz na to, aby návleky pořídil za své,“ zmínila například osmačtyřicetiletá Růžena Ratajová z Bolatic.

S počínáním stomatologa nesouhlasí ani třiašedesátiletý Opavan Jan Batko. „O tom slyším poprvé. Určitě to není správné. Proč bychom to platili, když si celý život platíme zdravotní pojištění,“ řekl.

Padesátiletý František Červeňák je téhož názoru. „Není to správné. Začalo to třiceti korunami a skončí to kdo ví čím,“ podotkl muž.

Rovněž jednadvacetiletá studentka Pavla Martiníková z Malé Morávky to nepovažuje za dobré řešení. „Myslím si, že by se platit za návleky nemělo,“ podotkla studentka.

Za blbost označil návleky za tři koruny devětašedesátiletý důchodce z Opavy Petr Krop. „Tam, kam chodím já, přezutí nepotřebuji,“ podotkl.

Ne všichni lidé jsou ale stejného názoru. Normální to například přijde šestatřicetiletému obchodníkovi z Opavy Martinu Pečovi. „Chodím k zubařce a ta mi návleky prodá za dvacet korun…Nebo se můžu vyzout,“ uvedl s úsměvem Martin Peč.