Porouchaná elektrozařízení mohou svěřit do péče přítomného technika, který zlobivé přístroje zdarma a menší závady rovnou zdarma opraví. Majitelé těchto předmětů budou navíc zařazeni do prosincového slosování a ve hře bude pět pětisetkorunových poukázek na výrobky charitních chráněných dílen.

Návštěvu charitních dílen mohou zájemci rovnou spojit s nákupem originálních keramických a šitých vánočních dárků, které pro ně budou budou připraveny v přilehlém prodejním skladu Chráněných dílen Charity Opava.

Přestala vám fungovat pračka? Zavezte ji do chráněných dílen Charity Opava.
To tu ještě nebylo: opravy elektrospotřebičů zdarma. Každou první sobotu v Opavě

Projekt Opravárna od společnosti Asekol, Moravskoslezského kraje a Charity Opava na poruchy starého elektra a jeho opravy odstartoval minulý měsíc a zaujal více než třicet zájemců. Technik Vojmír Wallin opravil šest přístrojů na místě a zbylé putovaly do pozdější opravy. „Zdarma jsou na místě opravované například varné konvice, žehličky, fény, televize nebo mikrovlnky, ale též pračky, lednice nebo myčky. Umíme opravit třeba i fitness zařízení, obsahující elektroniku, ale neřešíme opravy mobilních telefonů ani tabletů,“ konstatuje Vojmír Wallin.

Možnost opravy elektroniky v opavských Chráněných dílnách potrvá vždy jednou měsíčně až do července. „Pokud spotřebič opravit nepůjde, mohou ho lidé předat přímo v areálu dílen k ekologické likvidaci a podpoří tím práci zdravotně postižených lidí,“ dodává vedoucí Chráněných dílen Charity Opava Tomáš Schaffartzik.

Opravna je umístěna v zelené kontejnerové sestavě před areálem Chráněných dílen Charity Opava.