„K výhodám patří i poloha, protože z Opavy je velmi blízko nejenom do Beskyd i Jeseníků, ale také do nedalekého Polska nebo Slovenska,“ míní Eva Balarinová. Návštěvníci kladně hodnotili úroveň zeleně, parků a čistoty města. V Městském informačním centru se zajímali o mapy s vyznačenými cyklotrasami a o tipy na výlety po okolí města.

„Velmi pozitivně přijímali naši nabídku k využití bezplatného přístupu na internet, sloužící především k vyhledání turistických informací. Dost se divili, že ve městě neexistují klasické internetové kavárny, ve kterých by se mohli například spojit s přáteli nebo rodinou,“ upozorňuje vedoucí Městského informačního centra Eva Balarinová.

V červenci a v srpnu se v prostorách Městského informačního centra vystřídalo celkem 8 524 návštěvníků, z toho 8 145 tuzemských a 378 zahraničních návštěvníků. Z cizinců přijelo nejvíc návštěvníků z Polska (144), ze Slovenska (68) a z Německa (79). Následovali Rakušané (26), Rusové (23), Italové (13), Britové i Američané (shodně 10). Pod desítkou se drželi Nizozemci, Francouzi, Australané a Dánové.

Turistická sezona však letními prázdninami nekončila, za oficiální tečku turistické sezony je považován přelom září a října.