Dosud nezjištěný řidič osobního vozidla si to mašíroval v pátek 23. října v 13.30 hodin po silnici III. třídy ve směru jízdy od obce Otice. V prostoru křižovatky začal najíždět na hlavní silnici I. třídy/57.

Jenže odbočoval vpravo směrem k městu Hradec nad Moravicí a nedal přednost v jízdě právě projíždějícímu aubosusu zn. SOR, linka číslo 261. Řidič autobusu na vzniklou situaci zareagoval prudkým bržděním. V autobusu cestovalo asi 10 cestujících. Jedna žena (59 let) během řidičova manévru v autobusu upadla na podlahu a udeřila se do hlavy.

„Nezjištěný řidič osobního vozidla nezastavil a pokračoval dál v jízdě. Podle výpovědi řidiče autobusu se mělo jednat o osobní vozidlo, tovární značky Volkswagen Passat, provedení sedan, tmavé barvy,“ přibližovala Zlatuše Viačková z krajského ředitelství Policie ČR.

Pouť lidské duše od fyzického zrodu člověka po přechod do další reinkarnace v krátkometrážním snímku.
Krátkometrážní film Martiny Kostelanské zabodoval na festivalu Ji.hlava

Policisté zároveň žádají řidiče nezjištěného osobního vozidla, aby se přihlásil na dopravním inspektorátu, telefon 974 737 250 nebo 974 737 251.

Zároveň se policie obrací na případné svědky, pokud disponují bližšími informacemi či záběry z palubní kamery zachycující kolizi vozidla a autobusu, aby policisty také kontaktovali.