Alespoň o tom rozhodla anketa čtenářů Deníku. Prvního místa se ujal po boji společně s Kravařemi. Nakonec si smrček odnáší prvenství s 522 hlasy.

Do okresního kola ankety Deníku se na Opavsku zapojilo celkem sedm obcí a o nejkrásnější strom hlasovalo celkem 1069 hlasujících. Po Hati se na druhém místě umístily Kravaře s 315 hlasy a třetího místa se ujal Vítkov se 160 hlasy. A jaký je příběh vítězného stromu? Smrček zde k hasičské zbrojnici odnikud neputoval, stojí tu totiž celoročně a i letos ho ozdobili zdejší dobrovolní hasiči.

Česko zpívá koledy 2022 v Opavě.
Vánoční koledy v Opavě: Karel Kostera povede basketbalové mistry

„Začali jsme ho zdobit v minulém týdnu, kdy byla všude sněhová kalamita. Měli jsme kvůli tomu zdobení trošku komplikovanější, ale zvládli jsme to. Nejdříve jsme si připravili světla a dárečky jako ozdoby pak dodaly hasičské děti,“ uvedl Ivo Rumpa, starosta Dobrovolných hasičů Hať.

Jakmile přešla sněhová chumelenice, tak došlo k slavnostnímu rozsvícení vánočního stromečku, kterého doplnila i mikulášská nadílka. „Z vítězství jsme nadšení. Hlavně i kvůli dětem, které si stromeček ozdobily a zapojily se i do hlasování,“ dodal Rumpa.