Vysoutěžili si ho před několika dny v Ústí nad Labem už pod hlavičkou Obchodní akademie a Střední odborné školy logistické. O nejlepší místa usilovalo devět škol z celé republiky, odborně zaměřených na výuku poštovních technologií, ale opavská škola své velmi kvalitní vzdělávání všem soupeřům jasně prokázala.

Opavští studenti 3. ročníku Dominika Molnárová, Barbora Forosová a Kamil Bublík prokazovali v jednotlivých disciplínách dokonalé znalosti poštovních a peněžních služeb, ekonomiky, zeměpisu i praktické znalosti poštovní technologie včetně komunikace s nepříjemným klientem. Za prvenství získali notebooky a iPody.

„Jeli obhájit loňské prvenství opavské školy a díky nim se její jméno znovu ocitlo na putovní plaketě,“ spokojeně říká zástupkyně ředitele Jindra Germaničová. Jako „nejlepší budoucí pošťáci v republice“ mají navíc i jistotu zaměstnání hned po maturitě.

Soutěž, jejímž iniciátorem byla právě opavská Střední škola poštovních a logistických služeb, se konala už potřetí a organizátorem byla znovu Česká pošta.