Blade Nights Oplajn aneb Opavou místy, kde si běžně nezabruslíte. To je název akce, která právě dnes začíná ve slezské metropoli. Již čtvrtý ročník přinese řadu novinek a nebudou chybět ani netradiční vyjížďky. Sraz je stejně jako v minulých letech o půl deváté večer na Horním náměstí v Opavě. Mediálním partnerem se stal Opavský a hlučínský deník.

„Blade Nights Oplajn je jediná akce v celé republice, která se koná pravidelně každou sobotu. Inspirovala se námi další města Česka,“ poznamenal organizátor Jaroslav Kania a jedním dechem dodal, že i letos se uskuteční celkem dvacet vyjížděk.

Zájem o noční bruslení je každý rok větší. V loňském roce se vyjížděk zúčastnilo v průměru přes pět set lidí.

Dnes slavnostní zahájení

Ani letos nebudou účastníci ochuzeni o slavnostní zahájení. Dnes v jeho rámci proběhnou od 19.40 ukázky taekwon–do, o pár minut později vystoupí opavské mažoretky. Přítomní budou moci zhlédnout také ukázky na skákacích botách a vystoupí mladá zpěvačka Genny Ciatti.

Slavnostní start bude v devět hodin večer. Primátor města Zbyněk Stanjura přestřihne pásku a bruslaři se vydají na téměř třináctikilometrovou trasu. O bezpečnost se kromě dvacítky instruktorů z Univerzitního sportovního klubu (USK) postarají příslušníci Městské policie Opava a nově také příslušníci Policie České republiky.

Povinné bezpečnostní prvky

„V rámci vlastní bezpečnosti musí být účastníci vybaveni reflexní vestou oranžové barvy, přilbou a červeným světlem, které se používá například na kolo,“ uvedl člen výboru Univerzitního sportovního klubu Jaroslav Kania a dodal, že všichni bruslaři se akce účastní na vlastní nebezpečí.

Nedostatek instruktorů

USK in–line tým tvoří dvě desítky dobrovolníků. Při počtu někdy až osm set účastníků na jedné vyjížďce je tento počet ovšem nedostačující. „Budeme rádi za každou pomoc. Stále sháníme dobrovolníky, kteří by našemu týmu pomáhali,“ doplnil Jaroslav Kania. Zájemci se mohou přihlásit i více informovat na telefonním čísle 728 226 584.

Deník připravil pravidelnou soutěž

„Také letos jsme pro účastníky připravili speciální vyjížďky. Jedna z nich bude v barvě Opavského a hlučínského deníku a Regionu,“ řekl organizátor. Zároveň Deník pro in–line bruslaře připravil pravidelnou soutěž Poznej svou brusli, která bude zveřejněna vždy v pondělním vydání.

Stejně jako v loňském roce bude jedna ze sobot věnována nadačnímu fondu Kapka naděje. „Den s Kapkou naděje se uskuteční 14. června a do Opavy opět přijede také prezidentka nadačního fondu Vendula Svobodová. Peníze z této sbírky opět poputují na dětské oddělení Slezské nemocnice,“ uzavřel Jaroslav Kania.

(ans)