„Při slavnostním aktu jsem byla dost rozechvělá, i slzička ukápla. Ocenění je pro mě o to víc zavazující pro budoucnost. S kolegyní Táňou jsme si pogratulovaly vzájemně, přijaly jsme gratulace přítomných kolegů a teď mi přicházejí gratulace telefonicky nebo SMS," říká náměstkyně ředitele pro ošetřovatelskou péči a ombudsmanka Slezské nemocnice Lenka Hanková.

Certifikáty si obě opavské zdravotnice převzaly v pátek 6.listopadu spolu s dalšími třemi oceněnými sestrami z nemocnic v Havířově a v Krnově na slavnostním galavečeru v aule Vysoké školy báňské Technické univerzity Ostrava. Dostaly je z rukou hejtmana Miroslava Nováka, jeho náměstka Jiřího Martinka.

Přítomni byli též zástupci zdravotnických zařízení i partnerů celé akce. Na galavečeru vystoupila herečka ostravského muzikálového souboru a držitelka Ceny Thálie 2014 Hana Fialová, zpěvák Martin Chodúr, akrobatické duo Ogor a houslové duo Femme 2 Fatale.

Anketu vyhlásil Moravskoslezský kraj letos poprvé. Zapojilo se do ní šestadvacet zdravotnických zařízení v kraji, která nominovala celkem šestasedmdesát zdravotnických pracovníků. Do finále postoupili v jednotlivých kategoriích vždy tři favorité, vybraní odbornou komisí. Výběr byl anonymní, komise posuzovala kandidáty ve stanovených podmínkách jen podle pořadových čísel, což vyloučilo možnou protekci.

„Chtěl bych poblahopřát nejen všem dámám, které získaly nejvyšší ocenění, ale zároveň poděkovat za náročnou práci všem nominovaným i těm, jejichž jména se letos v anketě neobjevila," uvedl hejtman Miroslav Novák (ČSSD) po předání ocenění.