Některé z posedů byly dokonce plně zateplené a měly vlastní vytápění. První případ je hlášen z katastrálních území obcí Nové Lublice a Moravice, a to v honitbě Mysliveckého spolku Lišák. Neznámo jak zloději z místa zvaného „Třináctka“ odvezli plně zateplený dřevěný posed se dvěma okny, s postelí a s plynovým vytápěním v hodnotě dvacet tisíc korun.

Další krádež se odehrála v místě zvaném „Dědeček“. I zde zmizel zateplený dřevěný posed se dvěma okny, s postelí a s plynovým zařízením za dvacet tisíc korun. Kradlo se i v lokalitách „Grancerák“ a „Studánka“, kde zloději vzali dva dřevěné posedy o rozměrech podlah 1,5 x 1,5 metru se třemi okny včetně vybavení.

Hodnota každého z nich činila patnáct tisíc korun. „Poškozené právnické společnosti z Bohuslavic tak byla způsobena celková škoda na majetku ve výši nejméně 74 tisíc korun,“ uvedl René Černohorský z moravskoslezské policie. Případ vyšetřují policisté z oddělení ve Vítkově. „Jakékoli informace, které by vedly ke zjištění pachatele či k nálezu posedů, lze kdykoli telefonicky sdělit, byť i anonymně, na vítkovské policejní číslo 974 737 711,“ uzavřel Černohorský.