Společnost IVAX Pharmaceuticals své dvě chaty v Karlově zrekonstruovala a zaměstnanci včetně důchodců i matek na mateřské dovolené je mohou využívat celoročně. Chaty jsou děleny na jednotlivé apartmány vybavené dvěma ložnicemi, plně vybavenou kuchyňkou a obývacím prostorem s krbem a jídelním koutem.

Zaměstnanci je proto mohou se slevou využívat i pro společnou rekreaci s širší rodinou, jejich přátel se však cenové zvýhodnění netýká.

„Pobyt umožňuje vycházky do přírody i horskou turistiku a za vodou je možné dojíždět do aquaparku. Na podzim rostou v okolních lesích houby a v zimě je zase na sousedním pozemku přístupná veřejná sjezdovka s vlekem,“ říká manažerka pro komunikaci Karin Martínková.

Obě chaty bývají celoročně obsazené, a také letošní pobytový kalendář je zaplněný až do října, kdy začnou rezervace na zimní pobyty.

Brano Group: Harrachov a Malá Morávka

Společnost Brano Group má svou chatu v Harrachově, zaměstnanci však mohou využívat také chatu odborové organizace Brano v Malé Morávce. Objekt v Harrachově má kapacitu kolem 150 míst a provoz je celoroční.

„Rekreanti v zimě lyžují, na jaře se věnují horské turistice, v létě navštěvují liberecký aquapark a na podzim sbírají houby,“ přibližuje možnosti vyžití pověřená personální ředitelka Alena Hahnová.

Zaměstnanci a jejich rodinní příslušníci, podnikoví důchodci a maminky na mateřské dovolené mají pobyt za levnější poplatek. Mohou si vzít i své známé, ale na hosty se pobytová sleva už nevztahuje. O rekreaci v Harrachově je ve firmě velký zájem, ale pozadu nezůstává ani odborová chata s kapacitou kolem stovky míst v Malé Morávce.

Na pobyt v ní dostávají zaměstnanci od společnosti Brano Group příspěvek.

Model Obaly a Ostroj: jiné formy rekreace

Společnost Model vloni o pořízení vlastní podnikové chaty uvažovala, ale hospodářská recese odsunula úvahy v tomto směru na vedlejší kolej. Svým zaměstnancům nabízí zvýhodněnou rekreaci formou dotovaných týdenních zahraničních zájezdů, které pro ně pořádá.

„Letos účastníci už absolvovali výlety do švýcarských i Savojských Alp, navštívili Curych a Luzern, plavili se pod Rýnskými vodopády a užili si jízdu zubačkou i plavbu lodí po Ženevském jezeře,“ konstatuje manažer firemní komunikace Michael Rataj.

Podnikovou chatu nevlastní ani společnost OSTROJ, což však neznamená, že by její zaměstnanci zůstali bez možnosti oblíbeného druhu rekreace.
„Základní organizace Odborového svazu pracovníků hornictví, geologie a naftového průmyslu OSTROJ Opava jim nabízí vlastní rekreační zařízení v obci Malá Morávka, vybavené dvou až čtyřlůžkovými pokoji různých kategorií. Celková kapacita chaty představuje 60 lůžek,“ říká vedoucí odboru Lidské zdroje Lucie Nestrojová.

Toto rekreační zařízení je využíváno celoročně a členové dané odborové organizace získávají při jeho využití příspěvek.