Vedení nemocnice tentokrát sezvalo starosty obcí na Opavsku, a to hlavně proto, aby ve spolupráci s nimi vyřešilo akutní nedostatek dárců krve. Tomáš Stejskal také uvedl, že by v oblasti dárcovství rádi spolupracovali se starosty obcí. Nemocnice přivítá jakékoliv návrhy ze strany vedení obcí. „Pokud nám umožníte přístup na úřední vývěsky, do obecních periodik, na webové stránky nebo internetové televize, budeme rádi,“ dodal Tomáš Stejskal.

Na přetřes se dostalo i zrušení Lékařské služby první pomoci v Hlučíně nebo plány na výstavbu nového pavilonu, který by soustředil všechna oddělení nacházející se v památkově chráněných budovách. Náklady na jeho výstavbu vedení nemocnice odhaduje na 500 milionů. Starostové a starostky se pak ve třech skupinách vydali na prohlídku některých oddělení nemocnice, ať už to bylo radiologické oddělení, oddělení nukleární medicíny nebo patologie.

„Jsem překvapený, lékař je dnes spíš technikem nebo fyzikem a chemikem,“ uvedl například starosta Hradce nad Moravicí Karel Valušek při prohlídce radiologického oddělení. Pro některé starosty a starostky nebylo pozvání na Den otevřených dveří novinkou. Čas od času je vedení nemocnice takto vyzývá ke spolupráci nejen v oblasti dárcovství krve.

„Je dobré, když se o zdravotnictví hovoří, a člověk má možnost vidět vše v reálu a nejen prostřednictvím médií. Naše obec již delší dobu spolupracuje s dárci krve, pravidelně je oceňujeme,“uvedl starosta Háje ve Slezsku Josef Kimpl.