Volby do sněmovny začínají za

Nahrávám odpočet ...
VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Některá oddělení Slezské nemocnice v Opavě čekají organizační změny

OPAVA - Slezská nemocnice působí v pavilonech, které jsou sice historicky cenné, ale pro požadavky moderní zdravotní péče už nevyhovující. V brzké době bude proto nutné řešit otázky některých oddělení.

12.11.2007
SDÍLEJ:

Ilustrační fotoFoto: DENÍK

Pro stav, který bude příznivý jak zařízení samému, tak i pacientům, jsou zvažovány dvě alternativy. První zohledňuje rekonstrukci stávajících památkově chráněných pavilonů a druhá, poněkud levnější, hovoří o výstavbě monobloku neoperačních oborů, do kterých by byla umístěna veškerá neoperační lůžková oddělení kromě dětského a infekčního.

Tato možnost by si vyžádala náklady kolem 400 milionů korun. O vhodném využití opuštěných pavilonů by bylo následně jednáno. Po konečném rozhodnutí bude připravena projektová dokumentace. Obě možnosti jsou však závislé na finančním zajištění, a vedení nemocnice proto v současné době řeší přesuny některých oborů.

Ještě letos budou dvě ošetřovací jednotky plicního oddělení v objektu kláštera přestěhovány do jednoho a lůžková část bude snížena ze stávajících 40 na 30 lůžek. „Provoz oddělení se vznikem jedné stanice ekonomicky zefektivní,“ vysvětluje důvod změny ředitel nemocnice Tomáš Stejskal.

Oddělení ORL se začátkem příštího roku přestěhuje do nového centrálního pavilonu místo geriatrického a doléčovacího oddělení (LDN). Tím získá možnost operování přímo na moderních centrálních operačních sálech a ušetří fixní náklady na vlastní operační sál. K dispozici bude mít zatím 20 lůžek, a pokud se podaří smluvně ošetřit s pojišťovnou navýšení, přibude primariátu ještě dalších 7 lůžek.

Geriatrické a doléčovací oddělení bude přesunuto do uvolněných prostor plicního oddělení v klášteře. „Jak dlouho v něm setrvá, zatím nevíme, počítáme s pěti lety, ale možná i déle,“ říká Tomáš Stejskal. Oční oddělení zůstane i nadále ve svém pavilonu a bude zmodernizováno do podoby špičkové oční jednodenní chirurgie.

„Pokud bude nutná hospitalizace pacienta, bude pro něj vyčleněno lůžko přímo v chirurgickém pavilonu a oční lékař tam za ním bude docházet. S tímto řešením, které si vyžádá náklady zhruba za 12 milionů korun, počítáme někdy v polovině příštího roku. Změnou projde rovněž kožní oddělení,“ dodává ředitel Stejskal. Stávající situace tlačí vedení nemocnice do urychlených rozhodnutí a v příštím roce by alespoň tyto nejpalčivější problémy měly být vyřešeny ke spokojenosti klientů Slezské nemocnice v Opavě, zdravotníků i zřizovatele.

12.11.2007 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:
Milan Čichoň

ON-LINE rozhovor s Milanem Čichoněm, kandidátem ČSSD na poslance PČR

Ilustrační foto.

Houbař ztratil v lese zbraň, policisté ji našli

Deblkanoisté Kašpar s Mrůzkem se chtějí probojovat do seniorské reprezentace

Talentovaní opavští deblkanoisté Albert Kašpar s Vojtěchem Mrůzkem mají za sebou velmi dobrou sezonu a pro tu příští mají jasný cíl.

Hubertova jízda opět lámala rekordy

Na začátku bylo rozhodnutí, že jízdu v bryčce přenechám kolegovi fotografovi. Nakonec se ale ve mně hnulo reportérské svědomí a díky laskavosti rodiny Binarovy ze Skřipova jsem se také mohl „nalodit“ a Selskou Hubertovu jízdu absolvovat v jejich voze.

Tento týden představíme prvňáčky ze ZŠ Šrámkova a ZŠ Kylešovice

Spolu se začátkem nového školního roku odstartoval ojedinělý projekt Deníku, který má ambice stát se stejně oblíbeným a úspěšným, jako jsou například Miminka - pravidelné série fotografií novorozeňat z českých porodnic.

Souhrn fotbalového víkendu

/3 x FOTOGALERIE, VÝSLEDKY, TABULKY/ Přinášíme vám výsledkový servis víkendových fotbalových zápasů na Opavsku a Hlučínsku.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení