Dostanou nové rozvody elektřiny, vody, odpadů, sociální zázemí, podlahy a přibude jim přístavba s pracovnami sester a vyšetřovnami. Další změny budou patrné i na fasádě budovy – zmizí balkony a přibude vnější evakuační schodiště.

Pacienti na lůžkové chirurgii byli proto dočasně přestěhovaní na jiná místa. Někteří na oddělení V9, pavilon V, jiní do třetího nadzemního podlaží pavilonu L, některé děti zůstávají na oddělení V4 a další jsou umisťováni na dětské oddělení pavilonu M. Informace o umístění konkrétních pacientů chirurgického oddělení získají jejich návštěvníci na registru pavilonu V. Opravy si vyžádají kolem padesát milionů korun a z nich třiceti čtyř milionů korun bude uhrazeno z dotačního titulu REACT. O zbylou částku se podělí Moravskoslezský kraj a Slezská nemocnice.

Opavské béčko vyzve rýmařovskou Jiskru.
Kam za fotbalem na Opavsku: Opavské béčko hostí rýmařovskou Jiskru

Centrální operační sály i zákrokové sály Slezské nemocnice dostaly pět nových operačních stolů za celkem dvaadvacet milionů korun, hrazených z evropských fondů, konkrétně z rozpočtu IROP REACT. Tyto nové stoly budou dobře využitelné i pro pacienty s výraznou nadváhou a jejich konfigurace umožňuje navíc operovat traumatologické pacienty.

Operatérům na ně budou svítit nová a vysoce moderní operační světla za celkem 4,5 milionu korun. Mají kameru s vysokým rozlišením a umožňují ji propojit s operační věží tak, aby jednotliví operatéři mohli při operacích využívat různé úhly pohledu. Zároveň je umožněno sledovat danou operaci i na dálku dalším osobám, například medikům.

Nové osvětlení bylo nutností také na centrálních zákrokových sálech pro veškeré chirurgické obory a nová světla má i gynekologicko-porodnické oddělení nad porodními boxy.