Jde o domy, pozemky, sklady apod. (kompletní nabídku najdete

zde

) U některých se přitom může jednat vskutku o zajímavou investiční příležitost. Najdou se ale i kuriozity, u nichž je takřka jisté, že o ně soudný člověk nezakopne.

Kupříkladu takový bytový dům v Budišově nad Budišovkou si určitě může nějaký ten kupec vyhlédnout, a to i přes to, že by za něj tzv. vysázel na dřevo téměř milion a čtvrt.

Na pomezí prodejnosti se naopak nachází třeba taková nádražní budova při železniční stanici v Děhylově. U této stavby však, koneckonců jako u většiny nemovitostí z Opavska, které se do nabídky dostaly, nebyla ještě stanovena přesná prodejní cena, takže si případní zájemci na to, kolik by je podobný „kauf“ stál, musí ještě počkat.

Mezi jeden z nejhůře prodejných majetků drah se bezesporu řadí nevelký kus pozemku spadající k opavskému východnímu nádraží a sousedící s ulicí Jánskou. O této nabídce si evidentně myslí své i někteří ze zaměstnanců Českých drah.

„To je k smíchu, dráhy nabízejí k prodeji proužek hlíny za opavským depem. Kdo, a hlavně k čemu, by to koupil?“ vyjadřuje se mimo jiné jeden z nich na sociální internetové síti. Teprve až čas ukáže, jestli opravdu daný kousek pozemku zůstane ladem, nebo se nějaký vizionář najde a koupí ho.

V každém případě, na výběr je z drážního majetku na celém Opavsku mnohem více zajímavých i úsměvných kupních příležitostí.