Tento týden jsme zavítali do Štěpánkovic.

Štěpánkovice jsou obcí na Prajzské, kde se na první pohled musí žít skvěle. Někteří z místních však narazili na některé věci, které jim tady schází.

„Podle mě by to chtělo lékárnu a také bankomat," uvedla Bohumila Kleinová, kterou naše redakce zastihla nedaleko obchodu v centru Štěpánkovic. Fotbalový trenér štěpánkovického áčka Tomáš Kurka měl také jednu připomínku: „Jsem zde velice spokojený. Je však pravdou, že stav některých cest v obci by se mohl zlepšit."

Čtyřiadvacetiletý Lukáš Gebeš také přispěl svou trochou do mlýna: „Rozvoj Štěpánkovic nezůstává na místě a stále se něco zdokonaluje. Je tady hodně rozvinutá mimoškolní činnost pro děti. Negativem je to, že jde o malou obec a každý zná každého."

Co na to říká starosta Bernard Halfar?

Lékárnu a bankomat ve Štěpánkovicích by uvítal i místní starosta Bernard Halfar. Není to však v jeho kompetencích.

„Jedná se o soukromé záležitosti. Lékárnu zde může provozovat ten, kdo na to má povolení. Naši občané se bohužel nedočkají ani bankomatu. Mám odpovědi z pěti bank, podle nichž je ve Štěpánkovicích nedostatečná skladovost," vysvětloval právě Bernard Halfar a přidal ještě jedno zajímavé srovnání: „Štěpánkovice se nacházejí tak trochu v Bermudském trojúhelníku. V těsné blízkosti jsou větší obce jako Kravaře, Kobeřice nebo Bolatice, kde bankomat i lékárna jsou."

Pokud se zaměříme na stav některých komunikací, také ve Štěpánkovicích je to stejné jako kdekoliv jinde. Hlavním problémem je to, že chybí peníze. „Vím o tom a stydím se za to. Minimálně ve dvou ulicích jsou cesty v dezolátním stavu. Bohužel Štěpánkovice patří k obcím, které jsou silně podfinancovány. Na opravu nejsou peníze," uzavřel štěpánkovický starosta.

Petr Dušek