Tento týden jsme zavítali do Štítiny.

Lidé, které jsme zde oslovili, uváděli, že se jim život v této obci líbí a jsou zde spokojeni. Nicméně všude se najde něco, co lze vylepšit. Například sedmadvacetiletý Radek Bedrava sice již dva roky bydlí v Háji ve Slezsku Smolkově, ve Štítině však vyrůstal a zná ji jako své boty.

„Je tu kultura, sport, vidím tu samá pozitiva," uvedl a dodal, že mu snad vadí jen zápach z vepřína stojícího přímo v obci. S tím však podle jeho slov může obec jen těžko něco udělat, statek patří soukromníkovi. „Ale teď na tom statku opravili střechu, snaží se," oceňuje na druhou stranu statkáře.

Osmdesátiletá Jana Jakoubková prožila ve Štítině celý život a nedá na ni dopustit. „Snad jen cesty a chodníky v té naší části, kde bydlíme, by mohly být lepší, ale už se dávají dohromady," podotkla.

„To já jsem spokojená tak akorát," řekla s úsměvem dvaašedesátiletá Marcela Prokšová a zmínila problém, na který si v naší rubrice již dříve postěžovali obyvatelé i jiných obcí: „Ve Štítině by mohl být bankomat. Musíme za ním do Kravař. Já jsem odkázána jen na kolo, takže je to pro mě těžší. Pošta tu sice funguje, ale ta také není otevřena celý víkend," uvedla paní Prokšová.

Co na to starosta Štěpán Koník?

Štítinský starosta Štěpán Koník má z dobrého hodnocení námi oslovených občanů radost. „Těší mě to. V samosprávě dělám už čtyřiadvacet let a za tu dobu jsme v naší obci mnohé vylepšili," uvedl s tím, že nyní se mj. zaměří i na chybějící bankomat.

„Budeme na tom pracovat a posouvat tuto věc dopředu. Nadstandardní vztahy máme například s Českou spořitelnou. Mám takové své krédo, které říká, že občané by měli za službami vyjíždět co nejméně."

Štítinský starosta přijímá také podněty od místních školáků. Jednou za čas mu druháci a třeťáci napíší, co by chtěli v obci zlepšit. „Děti to píší ve spolupráci s rodiči a pro nás to jsou cenné poznatky." doplnil Štěpán Koník.