Tento týden jsme zavítali do Vávrovic. Podle námi oslovených obyvatel se jim v této městské části žije víceméně dobře. (děkujeme za upozornění, opraveno - pozn. redakce)

Například osmdesátiletý Jiří Vavrla říká: „Je tu lépe než ve městě, větší pohoda." Na druhou stranu však vidí i nedostatek: „Když se ale tady otevřel most přes řeku, začaly nám tu jezdit z Polska náklaďáky. Vozí hlavně balíky slámy…a toho prachu, co se za nimi víří. Dnes se nám tu proto dělá nová cesta a spravují chodníky," říká pan Vavrla, který bydlí v ulici K Celnici.

Naproti jeho domku byl dříve obchod s potravinami postavený svépomocí občanů. Ten dnes už nefunguje, ale místní lidé si mohou nakoupit v obchůdku hned za rohem.

Spokojen je i Vladimír Gebauer: "Žije se mi tu dobře. Vidíte, cesty tu spravují, chodníky. A co mi ve Vávrovicích chybí? Ani nevím." Nestěžuje si ani jeho manželka, paní Božena Gebauerova". „Máme tu poštu, obchod, holičku. Chyběly chodníky a už je máme. Jen zdraví aby bylo," přeje si.

Jen dělník, který u domku Gebauerových pracuje na stavbě chodníku, se směje a říká: „Bylo by dobré, kdyby tu na ulici stavěl rychlík."

Co na to říká vávrovický starosta Miroslav Kořistka?

„Těší mě, že se lidem ve Vávrovicích líbí. Snažíme se udržet standard v této naší městské části a investicemi vyvážit nedostatky. Dokončili jsme například fasádu sokolovky, pracuje se na nových chodnících.

Trápí nás však některé náklaďáky se slámou, které jezdí načerno přes most. Ty, které mají nad 3,5 tuny, zde totiž jezdit nesmějí, a pokud ano, tak jen výjimečně a po projednání se zastupiteli. Požádali jsme proto o pomoc policisty, kteří řidiče kontrolují."