V evidenci úřadu práce je 1130 osob se zdravotním postižením a 720 absolventů škol a mladistvých, vyřazeno z ní bylo 697 uchazečů o zaměstnání. Z nich 364 nastoupilo do zaměstnání nebo zahájilo výkon samostatně výdělečné činnosti, další byli vyřazeni pro porušení zákona o zaměstnanosti nebo z jiných důvodů.

Volných pracovních míst je 304 a na každé teoreticky připadá 36,4 uchazeče. Za jedinou dobrou zprávu lze považovat fakt, že záměr hromadného propouštění žádná společnost dosud úřadu práce nenahlásila.

U pracovníků se základním vzděláním je nejvíc volných míst pro řidiče nákladních automobilů, tahačů a speciálních vozidel, pro svářeče, řezače plamenem a páječe, pro šičky, vyšívače a pracovníky v příbuzných oborech a pro operátory telefonních panelů.

Vyučenci jsou žádaní v oborech seřizovači a obsluha obráběcích strojů, kuchaři a pomocní kuchaři, svářeči, řezači plamenem a páječi, nástrojaři a příbuzní pracovníci, zedníci, kamnáři, dlaždiči a montéři suchých staveb, stavební a provozní elektrikáři nebo číšníci a servírky. Maturanti jsou žádaní pro funkce úředníků v oblasti statistiky, finančnictví a pojišťovnictví, obchodních zástupců a techniků ve strojírenství. Z vysokoškoláků je zájem hlavně o lékaře.

Z pohledu celého Moravskoslezského kraje má nejvyšší procento míry nezaměstnanosti Bruntál (14,1) a za ním následují Karviná (11,6), Ostrava (10,6), Opava (8,8), Nový Jičín (8,1) a nejnižší má už tradičně Frýdek-Místek (7,5). Celý Moravskoslezský kraj má desetiprocentní míru nezaměstnanosti.