V evidenci je 7009 uchazečů o zaměstnání a 1684 klientů s nárokem na podporu v nezaměstnanosti. Z celkem 683 vyřazených z evidence začalo 466 pracovat u zaměstnavatele nebo podnikat a 50 muselo evidenci opustit pro porušení zákona o zaměstnanosti.

Volných pracovních míst je na úřadu práce 1308. Zvýšená poptávka zůstává po pomocných pracovnících ve výrobě, po obsluze strojů v textilním průmyslu, po prodavačích, seřizovačích a po řidičích nákladních i malých dodávkových a osobních automobilů.

Dlouhodobá poptávka je zejména po nástrojářích, kuchařích, číšnících, pracovnících ostrahy, zednících, šičkách a svářečích.

Úřadu práce nebylo hlášeno žádné hromadné propouštění. Počty nezaměstnaných stoupají podobně jako požadavky ze strany zaměstnavatelů a tady se nabízí otázka, do jaké míry jde vlastně o nezaměstnanost.

V Opavě by například společnost Ferram potřebovala kolem dvacítky nových pracovníků, především svářeče a obráběče. „Nemůžeme je sehnat," lakonicky konstatuje Břetislav Tůma.

V Bolaticích shání firma Lanex alespoň deset nových posil, hlavně nekvalifikovaných pomocných dělníků na obsluhu strojů. Požadavek není věkově omezený, jediným kritériem je dobrý zdravotní stav, ale zájemci se rovněž nehrnou. Přitom by v Lanexu získalo možnost pracovat až třicet lidí.