V databázi opavského Úřadu práce přetrvává nabídka 234 volných míst, kterou už v březnu nahlásil zaměstnavatel zabývající se výrobou potravinářských výrobků. Jedná se hlavně o operátory velínů a elektromechaniky. Dále je v okrese zájem také o obchodní zástupce, nástrojáře, řidiče nákladních automobilů, seřizovače, zedníky, číšníky, servírky a prodavače.

Úspěšnou firmou v regionu je MSA Dolní Benešov

Společnost dodá největší ruské společnosti Gazprom do konce července kulové kohouty za 156 milionů korun. „V letošním roce již máme s tímto partnerem uzavřeny další kontrakty v celkové hodnotě přes 260 milionů korun," říká manažerka prodeje na ruský trh Julija Kuzmičjova.

Společnost však na trhu hledá další partnery a už navazuje spolupráci s australskou společností Valve Distributors Pty Ltd. Vítězství v tendru, které získala v těžké konkurenci světových účastnických firem, pro ni znamená zakázku na kulové kohouty a expedovat je bude koncem června.

Armaturka pokračuje i v modernizaci svého areálu

Do provozu uvádí nové obráběcí centrum od renomované německé firmy Dorries Scharmann za čtyřiadvacet milionů korun, které výrazně zrychlí proces výroby. Určené je pro výrobu průmyslových armatur, konkrétně pro armatury malých světlostí, a je čtvrté svého druhu v celé republice.

„Pracovat na nejmodernějším obráběcím stroji v ČR to bude pro mě velká čest a zároveň výzva, jak posunout své znalosti v této oblasti o kus dopředu," netají nadšení operátor tohoto nového obráběcího centra Pavel Obrusník. Zakončením druhé etapy modernizace je kromě instalace nového obráběcího centra i zprovoznění nové zkušebny v celkové hodnotě 36 milionů korun.