Okolo osmnácté hodiny se měl na břehu řeky Opavy pohybovat jedenáctiletý hoch, společnost mu dělaly ještě dvě dívky - dvanáctiletá z Ostravy a čtrnáctiletá z Bruntálu. Jak policisté zatím zjistili, chlapec skočil z prostoru dřevěných desek u vyústění umělého koryta pro vodní sporty do řeky.

„Jeho tělo zůstalo následně nehybně na hladině s hlavou ponořenou pod vodou. Po chvíli se zcela potopil a ztratil se tak nezletilým dívkám z dohledu. Ty poté přivolaly pomoc a na místo se dostavili příslušníci Integrovaného záchranného systému. Policisté z Obvodního oddělení v Opavě i dopravní policisté v úzké spolupráci s opavskými hasiči a strážníky ihned prováděli propátrávání vodního toku, koryta řeky, přilehlých břehů a dalších okolních prostor,“ popisuje mluvčí opavské policie René Černohorský.

Revitalizace Stříbrného jezera v Opavě. 3. června 2021.
Revitalizace sádráku by mohla nabrat zpoždění, letos mají lidé s rekreací utrum

Asi po dvou a půl hodinách pak hasiči vytáhli z vody na břeh bezvládné tělo chlapce a začali s oživovacími pokusy. „Chlapec po vytažení z vody nejevil žádné známky života. Záchranáři pokračovali ve snaze o jeho záchranu rozšířenou resuscitací. Za stálé srdeční masáže zajistili vstup do kostní dřeně pro podávání léků, prováděli také umělou plicní ventilaci. Péče posádek ZZS však byla marná a zasahující lékařka musela konstatovat smrt dítěte,“ říká mluvčí krajských záchranářů Lukáš Humpl.

U zemřelého chlapce byla nařízena soudní pitva. „Prvotními procesními úkony nebylo zjištěno cizí zavinění na smrti nezletilé osoby a v současné chvíli policisté a kriminalisté zjišťují a ověřují veškeré okolnosti této tragické události,“ dodává René Černohorský.