V celém Moravskoslezském kraji absolvovali hasiči kvůli následkům řádění živlu více než pět desítek výjezdů.

„V době zhruba od čtvrtku jednadvaceti hodin do pátečních šesti ráno dělaly hasičům starost hlavně popadané stromy na silnicích a chodnících, a to v některých silničních úsecích i nedaleko od sebe. Pokud jsou mé informace úplné, události, kde hasiči v souvislosti s počasím zasahovali, se obešly bez zranění i velkých škod," sděluje mluvčí krajských hasičů Petr Kůdela.

Nejvíce výjezdů, rovných jednadvacet, přitom mířilo právě do opavského okresu. Problémům, kvůli kterým museli zasahovat hasiči, se nevyhnula samotná slezská metropole, Hněvošice, Vítkov, Rohov, Dolní Benešov, Staré Těchanovice, Budišov nad Budišovkou, Píšť, Kravaře, Bolatice, Nové Sedlice, Štáblovice, Skřípov, Litultovice, Kružberk, Velké Hoštice, a ani další obce.

Jak v Opavě, tak na jiných místech v okresu, došlo rovněž k masivním výpadkům elektrického proudu vinou přerušených elektrických vedení a poruch souvisejících s počasím. „Několik jednotlivých poruch bylo poté nahlášeno ještě také v pátek dopoledne. Týkalo se to například obcí Březová, Slavkov, Hlubočec nebo Kyjovice. Jak však říkám, jednalo se již pouze o jednotlivé menší potíže," uvádí  mluvčí Skupiny ČEZ pro severní Moravu Alice Lutišanová.

Přes to se dá říct, že hasič i pracovníci energetické společnosti prožili pernou noc i ráno.